Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2024
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podle názoru Večerníku absolutně nejatraktivnější částí programu letošních Hanáckých slavností byly tradiční projížďky historickým kočárem, které se i letos mohly uskutečnit díky majiteli Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem Václavu Obrovi.


A nešlo jen o možnost projet se po náměstí v nádherném kočáře taženým dvojspřežím. Václav Obr přivedl i své syny a další spolupracovníky, aby postupně stovkám zvědavých lidí přiblížil umění starodávných řemesel. „Místenky na projížďky kočárem máme až do sedmnácté hodiny zcela rozebrány,“ prozradil Večerníku spokojený Václav Obr, který je dlouhá léta duší Hanáckých slavností v Prostějově.
Projížďku v historickém kočáře si užilo hodně přes dvě stě zájemců, kteří si před prostějovským zámkem vystáli dlouhé fronty. „Každý rok na hodech se mi poštěstilo s manželkou dostat se do kočáru a užít si jízdu přes náměstí, Kravařovou ulicí a kolem sokolovny zpět před zámek. Letos to ale bylo o fous, získal jsem skoro dvě poslední místenky,“ vydechl si Jaroslav Novotný z Prostějova.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...