Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Letošní v pořadí již osmatřicáté Hanácké slavnosti v Prostějově do velké míry ovlivnila hrozba nákazy koronavirem. Na poslední chvíli se prostějovští radní rozhodli program hodů zkorigovat. Nová opatření si vyžádala zrušení dvou oblíbených akcí a také daleko přísnější nařízení pro stánkaře.


„Pro letošní Hanácké slavnosti nebudou povoleny žádné jiné stánky než na náměstí T. G. Masaryka, Žižkově náměstí a Pernštýnském náměstí. Seznam stánkařů, kteří obdrželi dopis od pořadatelského kulturního klubu DUHA, má k dispozici městská policie a jiným prodejcům nebude umožněno stánek postavit. Jde zejména o stánkaře, kteří byli v minulých letech zvyklí nabízet své zboží v prostoru ulice Kostelní u kolotočů,“ vzkázala v pátek Milada Sokolová, náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov. Večerník si během Hanáckých slavností ověřil, že strážníci městské policie pečlivě kontrolovali, zda se toto nařízení dodržuje.
Bohužel však v rámci nových opatření došlo ke zrušení dvou akcí programu, které byly v minulosti velice oblíbené. „Byli jsme v souladu se zpřísněnými hygienickými opatřeními přinuceni zrušit tradiční nedělní přijetí hodovníků na radnici, které se vždy konalo v pravé poledne. Zrušili jsme také nedělní průvod krojovaných Hanáků městem. Je nám to velice líto, ale okolnosti si to opravdu vyžádaly,“ zvěstoval primátor města František Jura. „Nechceme rušit hody jako takové, ale jsme nuceni přistoupit k těmto opatřením, abychom minimalizovali riziko šíření nákazy. Každopádně zachovejme chladnou hlavu a dodržujme hygienická opatření. Věřím, že i s těmito omezeními se dají letošní hody prožít příjemně a v klidu,“ dodal před zahájením Hanáckých slavností první muž Prostějova František Jura.
Jak si během soboty i neděle Večerník povšiml, návštěvníci prostějovských hodů měli z nákazy COVID-19 opravdu určité obavy. Svědčila o tom jejich vyjádření a také skutečnost, že návštěvnost nebyla tak vysoká jako v předešlých letech. „Před slavnostmi jsme na radnici evidovali desítky e-mailů od obyvatel města. Ti byli rozhořčeni, že hody vůbec pořádáme…,“ pokrčila rameny Sokolová.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...