Dobré ráno, dnes je středa 19.6.2024
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Tak si to vynahradili! Loňské Vítání školního roku v Jednově provázelo počasí, do něhož byste nevyhnali ani toho nejzlobivějšího žáka poškoláka. Letos byla situace naprosto jiná. V teplém a prosluněném odpoledni uplynulé soboty 12. září si všichni přítomní mohli užít bohatého a pestrého programu, který zde již podeváté připravili místní hasiči. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

 

Na začátek září se děti na Konicku těší. Důvodem je, že mohou zamířit do Jednova na Vítání školního roku, kam míří nejen místní, ale i lidé ze širokého okolí. Vždy tu na ně čeká neobyčejně různorodý a bohatý program. Ten nechyběl ani letos, přestože tentokrát bylo jeho zajištění snad ještě těžší než v předchozích letech. „Tento víkend se koná strašně moc akcí a mnozí z pozvaných už měli něco zamluveného.

Ale i tak jsme rádi, že nás spousta z nich podržela stejně jako třeba i návštěvníci. Mnozí z nich dorazili i loni, kdy bylo počasí výrazně horší,“ pochvaloval si za pořadatele jednatel jednovských hasičů Miroslav Hofman.
V prostoru u sokolovny v Jednově bylo o zábavu na celé odpoledne opravdu postaráno. Lidé mohli například obdivovat výkony králičích skokanů, vyzkoušet si terénní segway, usednout do závodní motokáry, prozkoumat hasičský speciál, pohladit si chlupaté holky z kozí farmy, zapojit se do soutěže v požárních disciplínách, nechat si zdarma pomalovat obličej či si vytvořit šílený účes, od klauna dostat balónek ve tvaru zvířete, vytvořit si šperk z kolárků a skutečně ještě mnoho dalšího.
Asi nejvýraznějším tahákem však byla návštěva vírníku, což je jistá obdoba vrtulníku kombinovaného s motorovým padákem. „Než vzlétnete, musíte si nejprve udělat pilotní průkaz. Potřeba je absolvovat minimálně pětadvacet letových hodin, každá z nich přijde na pět tisíc korun. Sám stroj se pak dá pořídit za cenu pohybující se od zhruba 400 tisíc korun do 1,5 milionu korun. Existují však vírníky i za tři miliony korun,“ prozradil Večerníku jeho majitel Jan Šedivý, který sám vlastní pět pilotních průkazů na různé letecké strojen.
Kromě vírníku byla asi největším tahákem tombola, kde se sešly skutečně velmi zajímavé ceny. O jejích atraktivnosti nejlépe hovořil fakt, že bezprostředně poté, co pohotový moderátor celého odpoledne Láďa „Sovjet“ Rus vyhlásil prodej lístků, mnozí lidé všeho nechali a během několika málo sekund vytvořili dlouhatánskou frontu.
Vítání školního roku je jednoznačně největší akcí v režii hasičů z Jednova. Ti byli s účastí lidí spokojeni a tak už pomalu spřádají plány na jubilejní desátý ročník. „Rádi bychom opět pozvali vrtulník a zajistili vyhlídkové lety. S velkým ohlasem se v minulosti setkaly také modely letadel, i ty by se tu měly opět objevit. Kromě toho všeho samozřejmě připravíme i nějaké novinky,“ přislíbil Hofman.

 

 

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...