Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Někde jsem slyšel, že víno pomáhá přežít návštěvy příbuzenstva už více než 4 000 let. Samozřejmě že to není jediný pozitivní vliv, který tento nápoj ze zkvašených hroznů má. Víno prokazatelně pomáhá předcházet srdečním infarktům a udržuje pružnost cév, navíc snižuje hladinu cholesterolu v krvi a snižuje nebezpečí trombózy.

V neposlední řadě pak prodlužuje věk, protože obsahuje přirozené antioxidanty, stárnutí buněk se zpomalí a klesá úmrtnost na rakovinu. Sklenice vína denně může také například pomoci chránit před nervovými onemocněními. Víno je tedy téměř univerzální všelék, který navíc skvěle chutná. Ale jako každý lék, i víno se musí brát s mírou. Abyste se v aktuální nabídce prostějovských vinoték, které lze považovat i za lékárny svého druhu, lépe orientovali, přináší vám PROSTĚJOVSKÝ Večerník tuto tematickou stranu.

 

 

Tematickou stranu PROSTĚJOVSKO & VINOTÉKY-KAM S BURČÁKEM můžete najít v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku v pondělí 14. září

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...