Příjemnou noc, dnes je pátek 21.6.2024
svátek slaví Alois,
zítra Pavla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Příjemný duchovní i hudební zážitek slibuje tato neděle 13. září v Dubanech. Místní farníci se totiž dočkají chvíle, kdy v kostele zazní nově rekonstruované varhany. Při této příležitosti proběhne žehnání hudebního nástroje, a to rovnou biskupem Hrdličkou. Následovat bude krátký koncert duchovní hudby. Akce začne v 10.00 hodin.

Na záchraně varhan a přípravě koncertu se podílela celá řada místních. Velkou měrou přispěl například místní podnikatel Radim Smička a přispěla však také obec Vrbátky. „Dali jsme příspěvek dvě stě tisíc korun. Smlouvy na opravu varhan jsou už z roku 2017,“ poznamenal Pavel Novotný, starosta Vrbátek, pod něž Dubany spadají.
Přidala se také kulturní komise obce, která poskytla koncertu a slavnostnímu předvedení varhan v celé jejich kráse slavnostní kabát. „Bude zajišťovat koláčky a ve spolupráci se Štětovickou slipkou budeme dělat výzdobu a pak v krojích koláčky rozdávat,“ prozradila za komisi Kateřina Kubjátová. V případě varhan ale nejde o poslední stavební počin, který je ve farnosti v plánu. Hovoří se i o rekonstrukci fary. „Aktuálně se řeší s Národním památkovým ústavem v Olomouci forma rekonstrukce oken. Opravy se pak i z důvodu koronavirových omezení musí trochu posunout,“ ozřejmil starosta Vrbátek. Barokní fara patří k nejvýznamnějším památkám obce. 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...