Příjemnou noc, dnes je neděle 23.6.2024
svátek slaví Zdeňka,
zítra Jan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Během sobotního dopoledne začaly Dny evropského dědictví v Prostějově prohlídkami kina Metro 70. Toto kulturní zařízení otevřelo v pravém smyslu slova dveře dokořán nejširší veřejnosti a o prohlídky byl mezi občany obrovský zájem.

Organizátoři akce s názvem Zákoutí kina Metro a jeho zákulisí připravili pro zájemce tři hodinové turnusy, pro velký zájem však museli další dva přidat! Průvodci ukázali návštěvníkům opravdu vše, nejen hlavní promítací sál. „Vůbec poprvé jsem se tak mohla dostat do promítací kabiny, sklepních prostor kina, do místností, kde jsou všechna potřebná zařízení pro atomový kryt a podobně. A poprvé jsem se mohla podívat i na „dvůr“ kina s trávou zarostlou kopulí promítacího sálu. Běžný smrtelník se sem jinak nedostane,“ svěřila se Večerníku po jedné z prohlídek Marie Vykydalová z Prostějova.
Příchozí se mohli opravdu podívat všude, pracovníci kina Metro jim také o zařízení poutavě vyprávěli. Lidé si mohli v promítací kabině prohlédnout jak starou promítačku na klasické filmy, tak i tu nejmodernější digitální. „Účast návštěvníků překonala všechny moje představy, o prohlídky projevilo zájem přes sto lidí. Jsem za to moc ráda,“ vyjádřila Večerníku svoji spokojenost Barbora Kucsa Prágerová, ředitelka kina Metro 70.
„Já tam také byla a moc se mi líbilo, jak pracovníci kina svým vyprávěním upoutali pozornost všech návštěvníků. Musely se přidávat další dva hodinové turnusy, aby zvědavost příchozích byla ukojena. Jsem ráda, že v rámci Dnů evropského dědictví ve městě zpřístupňujeme lidem místa, kam se za běžných okolností nedostanou. Je to hodně atraktivní pro nás všechny,“ dodala také Milada Sokolová, náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...