Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2024
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Kvůli nepřízni počasí měnili plány slavnostního uvítání žáků také na Základní škole Jana Železného v Prostějově. Nicméně pasování prvňáčků se nakonec uskutečnilo ve vestibulu školy, a to i za přítomnosti rodičů. Ti samozřejmě museli mít nasazeny ochranné roušky.


„Z důvodů nepříznivého počasí jsme ustoupili od původního plánu vítat nové prvňáčky před budovou školy s první společnou fotografií a pasováním nových žáčků při vstupu do budovy školy a přesunuli tuto akci do vstupní haly naší školy. Požadovali jsme, aby rodiče vstupovali do budovy s rouškou a chtěl bych jim touto cestou za ochotu poděkovat. Jednotlivé třídy měly své uvítání časově oddělené a do tříd již děti pokračovaly pouze s paní učitelkou,“ popsal úvodní den na Základní škole Jana Železného její ředitel Dalibor Ovečka, který je rád, že se po dlouhých měsících konečně mohl se svými žáky rovněž přivítat. „U nás na škole probíhala jako všude jinde distanční výuka, do které se zapojila většina dětí a s nimi i spousta rodičů, za což jim patří velký obdiv a poděkování. Volný čas trávil každý po svém. Mě osobně potěšilo, že při absenci všech možných kroužků bylo vidět v přírodě a při sportovních aktivitách spousty rodin, které společně trávily čas,“ řekl spokojený ředitel s tím, že i nyní bude výuka do jisté míry ovlivněna obavami z nákazy COVID-19. „Snažíme se, aby chod školy byl ovlivněn co možná nejméně, ale stále platí důkladná a častá dezinfekce a sociální distanc. A jak já tvrdím, tak nejdůležitější je štěstí. Děti budou bohužel ochuzeny o některé akce a školní kroužky, kde by docházelo k většímu promíchávání skupin. V ranní a odpolední družině, kde se mísí děti z vícero tříd, požadujeme ještě roušku,“ dodal Ovečka.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...