Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Umělecké, sportovní, ale také jazykové nebo přírodovědné. Na některých školách se dokonce objevují zájmové kroužky s náboženskou tematikou, jinde nechybí ani divadlo. Výběr mimoškolních aktivit bývá většinou bohatý. Ani na vesnických školách se nedrží zpět, ba právě naopak. Pestrou nabídkou volnočasových aktivit se snaží udržet děti. Důležité je však pro rodiče uvědomit si, co kroužky nabízí a co ne. Co tedy od zájmového útvaru čekat?

ZÁŽITKY
Asi první věc, která mnohé z nás napadne. Do kroužku jdeme proto, že nás nějaká aktivita baví. Školáci v nich tráví čas, protože chtějí. Navíc se setkávají s podobně naladěnými. Výsledkem je samozřejmě spousta zážitků a chvil, na které se jen tak nezapomíná. A už jen proto stojí účast v kroužku za zvážení.

ZLEPŠENÍ DOVEDNOSTÍ, ZNALOSTÍ
Samozřejmě kroužek není jen o zážitcích. Dítko si může zlepšit schopnosti zábavnou formou. Ať už jsou to znalosti angličtiny, nebo vědomosti o přírodě. Pokud jde o kroužek kvalitní, bude se učit hrou. Na základě dosažených výsledků se zvýší sebevědomí. Komenský by jásal.

SMYSLUPLNÉ TRÁVENÍ ČASU
Asi to sami znáte. Vaše dítě se ne a ne odtrhnout od tabletu nebo mobilu. Nevíte, co s tím? Zkuste kroužek. Nebo rovnou několik. Ne vždy se hned napoprvé zadaří vybrat vhodný. Tedy takový, který by dítěti něco dával, bavil ho, a i vy jste z něj navíc měli dobrý pocit. V takovém případě platí pravidlo „zkoušet, zkoušet, zkoušet“.

NOVÍ KAMARÁDI
Zejména pokud se dostane dítě na novou školu, nebo se stěhujete, kroužek může být důležitým místem na navázání kontaktů. S tím přichází noví kamarádi, známí a s nimi spousta zábavy. Je to taky určitá pojistka, aby se dítko nedostalo postupem věku do „špatné party“.

 

 

Tematickou stranu PROSTĚJOVSKO & DĚTI A VOLNÝ ČAS můžete najít v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku v pondělí 7. září

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...