Dobrý večer, dnes je úterý 18.6.2024
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V pořadí už osmý ročník Hanáckých pivních slavností konaný tradičně vedle obchodního centra Albert v Plumlovské ulici, se v sobotu náramně vydařil. Ani večerní zamračená obloha stovky návštěvníků neodradila. Kromě desítek stánků s různými druhy piva a kulinářskými specialitami se lidé dobře bavili i při poslechu známých rockových kapel. Přesvědčili jsme se o tom na vlastní oči!

 Pivovary z celé republiky se ani letos nedaly zahanbit a jejich stánky nabízely nejrůznější druhy zlatavého moku. Brány areálu, kde se další ročník Hanáckých pivních slavností konal, se otevřely už v sobotu v poledne, ale větší davy návštěvníků mířily k „pípám“ až později odpoledne. Slavnostní zahájení začalo krátce po sedmnácté hodině a zúčastnila se ho i patronka akce náměstkyně primátora Prostějova. „Mám tyto pivní slavnosti velice ráda, snoubí se zde zábava s dobrým pitím a jídlem,“ svěřila se Večerníku Milada Sokolová, která vzápětí na pódiu podstoupila tradiční souboj s hlavním organizátorem slavností Petrem Paníčkem a dalším mužem z řady sponzorů akce. A v soutěži o co nejrychlejší vypití půllitru piva opět zvítězila! „Mám větší splávek, a když chci, každého chlapa porazím,“ smála se náměstkyně primátora, která vzápětí pořadatelům i divákům slíbila, že příští rok ukáže s některou kapelou své umění u bicích! A členové kapely Kontakt jí hned nato umožnili pár vteřin slávy za bubny, kde si Milada Sokolová vyzkoušela pár „ran“.
Při letošních Hanáckých pivních slavnostech nejprve vystoupila právě již zmíněná legendární prostějovská kapela Kontakt. Došlo tím k mírné úpravě programu. „Začít měla skupina Minami, kluci ale ohlásili, že přijedou později, tak snad je do programu ještě zařadíme,“ vysvětlil Večerníku Paníček, který byl s úrovní a hlavně s návštěvností akce nadmíru spokojen. „Naše pivní slavnosti jsme kvůli koronaviru museli v květnu zrušit a stanovili jsme pro ně dnešní náhradní termín. Vydařilo se nám náramně počasí, což je první předpoklad úspěchu akce. A jak vidíte, lidé dorazili, i když se na můj vkus trousí velice pomalu,“ smál se Petr Paníček.
Ve večerních hodinách přispěly k výborné atmosféře Hanáckých pivních slavností známé kapely Mňága a Žďorp, Minami, Komunál a celý večer uzavřel až těsně před půlnocí Premiér. „Takových akcí kdyby bylo víc, tak jen dobře. Osobně jsem litovala letošní zrušení Keltské noci, ráda totiž chodím na akce, kde si poslechnete výbornou muziku, zatančíte si a hlavně se dobře najíte a napijete. Aspoň tedy že ty pivní slavnosti vyšly,“ sdělila Večerníku Jana Skřivánková, která na akci přijela z Kostelce na Hané.

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...