Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2024
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rčení zdravé tělo – zdravý duch má něco do sebe. Čím více má člověk pohybu, tím je jeho tělo odolnější a má více energie, což je v otázce zdraví velmi důležité. U každého člověka trvá rekonvalescence jinak dlouho, ale jednoznačně se dá tvrdit, že u člověka s dostatkem pohybu a aktivním přístupem k životu trvá mnohem kratší dobu než u pecivála. A není velký rozdíl, zda se jedná o svalové zranění, nebo například infekci. Tělo zvyklé na určitou zátěž a dobře živené si zkrátka umí s neduhy poradit daleko lépe. Co je pro dobře fungující organismus potřeba dělat?

Snažte se více chodit
Máte do práce kousek a cesta vám trvá chvilku? Nechte auto doma a vyrazte pěšky nebo nasedněte na kolo. Nejenže uděláte něco pro své zdraví i fyzičku, ale také u toho prokrvíte celé tělo a mnohem lépe budete fungovat už od ranních hodin. Alespoň jednou v týdnu se zkuste „ukecat“ a vyrazte s rodinou nebo přáteli na vycházku. Nemusí to být žádná obrovská túra, pár kilometrů udělá radost vaší mysli i vašemu tělu. Stejně tak když místo chůze zvolíte kolo nebo koloběžku. Snažte se ale dbát na pravidelnost.
Dostatek odpočinku
Rozhodně nepodceňujte velmi důležitý spánek. I když se vám zdá, že fungujete bez problémů s nemnoho prospanými hodinami, tělo si o nedostatek spánku časem řekne a může z toho být i závažný problém. Pokud se vám nedaří brzo usnout, a vy vstáváte brzy, zkuste si najít hodinku odpoledne, kdy to můžete dohnat.
Večerní přejídání
Nedržte všelijaké zázračné diety, které mají v devadesáti procentech pouze jojo efekt. Spíše se zkuste zaměřit na pravidelné stravování. Místo dvou velkých jídel denně si dopřejte více menších porcí během celého dne. A večer si nechte zajít chutě. Pokud se naučíte fungovat v takovém režimu, nejenže se dostaví úbytek vaší hmotnosti, ale také bude vaše tělo daleko více odolné a připravené na všemožné infekce.
Zkuste i další možné aktivity
Velmi oblíbenou aktivitou je léty prověřené otužování. Lidé zvyklí na studenou vodu celkově lépe reagují na sezónní rýmy a chřipky. Jejich organizmus zkrátka funguje na výbornou. Pokud máte sedavé zaměstnání, snažte se raději zaměřit na aktivní způsoby trávení dovolené, které vám pomohou nastartovat organismus. V opačném případě zaměstnání si dovolte alespoň jednou za rok určitý luxus například v podobě wellnes, kde můžete vhodně dobít baterie...

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...