Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prázdniny jsou u konce a tak přichází dny, jak se co nejlépe s nimi pořádně rozloučit. Vědí to také v Muzeu a galerii Prostějov. Pracovníci této organizace proto uspořádali v kosteleckém Bezručově domku Rozloučení s prázdninami. A jelikož šlo o Bezručův domek, poslední útočiště básníka Petra Bezruče, nemohly chybět odkazy na tohoto umělce.
„Mezi čtrnáctou a sedmnáctou hodinou se nám tady vystřídali dětští návštěvníci. Čekala je detektivní práce, při níž měli doplnit slova do básně. Hodně zde bylo ještěrů, jednou z aktivit bylo, že je děti malovaly,“ uvedla za pořadatele Alena Zatloukalová.


Koneckonců Petr Bezruč sám sebe označoval za starého ještěra a jak v dnes již bývalé expozici z doby před dvaceti lety, tak v té současné se návštěvníci Bezručova domku mohou s ještěry setkat. Během akce si dokonce děti našly i vlastní program. A i ten nebyl prost právě bezručovského ještěra. „Donesly si křídy. A tak nám dozdobily chodník před domkem. Celkově si účastníci akci moc užili, vše se podařilo, jak mělo. A navrch vyšlo také počasí,“ pochvalovala si Zatloukalová. Úspěch akce dává navíc tušit, že se nejedná o poslední takový počin pro děti.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...