Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak se to povedlo. Letošní Wolkrův Prostějov je letos nejen festivalem poezie, ale i odkladů a improvizace. Přesunut byl nejprve kvůli koronaviru z června na září, kvůli dešti pak bylo přeloženo i jeho zahájení, a to z úterý na středu do sálu Městského divadla v Prostějově.

Středečnímu zahájení byli kromě drtivé většiny všech aktivních účastníků přítomni také zástupci města Prostějov. Symbolický klíč od města převzal z rukou primátora Františka Jury divadelní Pavel Skála. „Vybrali jsme ho, neboť je to takový muž tři v jednom: recituje ve třetí kategorii, vede vystupující divadelní soubor, a ještě pracuje v redakci Zpravodaje Wolkrova Prostějova,“ vysvětlila Martina Drmolová z pořádajícího KK Duha. Festival poezie Wolkrův Prostějov by měl trvat celý týden a to až do soboty, kdy bude zakončen slavnostním defilé nejlepších recitátorů.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...