Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Kemp Žralok u plumlovské přehrady byl hostitelem už devátého ročníku Plumlovského kotlíku. Navzdory ošemetnému počasí, kdy soutěž ve vaření vepřových gulášů několikrát ohrozil déšť, se v sobotu zúčastnil rekordní počet čtrnácti družstev. Vládla báječná atmosféra nejen mezi družstvy zápolícími o hodnotné ceny, ale i mezi návštěvníky. A těch dorazilo uplynulou sobotu do kempu Žralok skutečně hodně! Stejně jako večerník oodcházeli spokojeni i s plnými žaludky.

V noci z pátku na sobotu se i nad Plumlovem přehnaly lijáky doprovázené bouřkou. „Fakt jsem měl ráno strach, že počasí celou akci zhatí. Ale nakonec jsme poručili větru a dešti a vůbec nelitujeme toho, že jsme neváhali do toho jít,“ řekl Večerníku na úvod devátého ročníku Plumlovského kotlíku Martin Hyndrich, místostarosta Plumlova.

Právě město Plumlov společně s příspěvkovou organizací kemp Žralok jsou už tradičními organizátory stále oblíbenější akce. „I přes určitou nepřízeň počasí dnes dorazil rekordní počet účastníků ze všech devíti ročníků. Je zde čtrnáct družstev s jediným úkolem. Uvařit ten nejlepší guláš,“ uvedl dále plumlovský místostarosta, kterého se Večerník zeptal na pravidla soutěže. „Ta jsou naprosto jednoduchá, každé družstvo nafasuje čtyři kilogramy vepřového masa a z nich musí v kotlíku uvařit guláš. Z jiného než vepřového se vařit nesmí, ostatní ingredience a koření už jsou na každém družstvu,“ podotkl Martin Hyndrich.
Čtrnáct družstev, z nichž mnohá byla rodinná, se těsně po desáté hodině dopolední dalo do vaření. „Do třinácté hodiny musí mít každý tým navařeno, pak proběhne ochutnávka ze strany členů odborné poroty a také ze strany příchozích návštěvníků. Plumlovský kotlík pak tedy bude mít dva vítěze, jednoho vybere porota a druhého veřejnost,“ vysvětlil ještě Petr Piňos, provozní vedoucí kempu Žralok.
Večerník však byl při odpoledním vyhlášení vítězů svědkem toho, že letošní devátý ročník Plumlovského kotlíku měl vlastně jen jediného vítěze. Odbornou i diváckou soutěž totiž opanovalo družstvo Partyzánů na stráži! „Recept vám říct nemůžeme, toho by zneužila konkurence. A my tady chceme vyhrávat i nadále,“ smál se jeden ze členů vítězného družstva. Na druhém místě skončil u odborné poroty tým Jak kočička s pejskem vařili guláš, třetí nejchutnější guláš navařila Ohrozimská mateřinka. U diváků získalo druhé místo družstvo firmy VTP a třetí byli Kocóři z Hané. „Těšíme se už teď na jubilejní desátý ročník Plumlovského kotlíku a pokusíme se připravit něco speciálního,“ rozloučil se místostarosta Plumlova Martin Hyndrich.

 

 

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...