Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Doba se mění a rychle posouvá vpřed. S tím jsou spojená určitá pozitiva, ale také negativa. Spousta z nás trpí v práci různou formou stresu ať už jde o rychlost, či množství práce. I dříve to bylo dosti problémové, ale v současné době se to tempo ještě zvýšilo. Další stres můžete zažívat doma, pokud se vše nedaří, jak by mělo. Přemíra tlaku potom způsobuje zbytečné chyby a v krajním případě může zapříčinit i různé psychické problémy, které není radno podceňovat. Jak ale těmto situacím předcházet a jak postupovat, když už je toho moc?

Zkuste zvolnit, pokud to jde
Když už sami cítíte, že je toho na vás opravdu moc, zkuste trošku zpomalit a alespoň část věcí, které nejsou zcela aktuální, odložte na později. Čím méně stresu v jeden okamžik, tím lépe. Je dobré si práci trošku rozdělit a pracovat podle určitého harmonogramu. Nejde to samozřejmě vždy, ale určitě vám to může usnadnit spoustu věcí. Když toho stresu máte i tak přespříliš, rozkouskujte si dovolenou tak, abyste si vždy trošku odpočinuli.

Mějte se rádi
Respektujte sami sebe a důvěřujte si. Naučte se mít se rádi takoví, jací jste. Každý člověk je originál, tak proč na sobě nemít rád i své nedostatky. Udržujte si určitou sebereflexi, ale v žádném případě to nepřehánějte a nekritizujte se příliš. Vzpomeňte si na to, že chybami se člověk učí. Navíc z některých chyb mohou nastat situace, které vám mohou změnit celý život k lepšímu. Život se musí žít.

Neřešte stres alkoholem
Pokud se cítíte psychicky na dně a trápí vás určité problémy, snažte se vyvarovat alkoholu. Ten není dobrým řešením v žádném případě. Po něm se bude váš problém spíše jen prohlubovat a budete po něm také ztrácet chuť do práce. Spousta lidí také potom sklouzne k alkoholismu a zadělá si na ještě větší problém. Neberte ani léky, pokud to vyloženě nedostanete předepsané od odborníka. Ty také nepomohou dlouhodobě a spíše mohou situaci zhoršit.

Poraďte se s odborníkem
Nežijeme v době, kdy by se měl člověk stydět za to, že využívá rad psychologů. Většina úspěšných lidí si bez nich svůj život ani neumí představit. A než zkoušet různé rady, které v drtivé většině spíše situaci ještě zhorší, raději dohledejte odborníka a uvidíte. Třeba i vám dokáže nasměrovat život směrem, jakým byste chtěli.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...