Dobré odpoledne, dnes je úterý 24.5.2022
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 lanove_centrumNejen malé řidičky a řidiči se už na sklonku jara mohou těšit na speciální nástavbu oblíbeného dopravního centra. K jízdě na kolech, koloběžkách a skákání na trampolíně tak přibude další venkovní aktivita, kterou si děti bezpochyby pořádně užijí.

Už několika generacemi dětí stále oblíbené Dětské dopravní centrum za místním nádražím nabídne již brzy malým účastníkům dopravního provozu další venkovní atrakci. Vedle stávajících zmenšených replik vozovek, křižovatek a přechodů pro chodce, které mohou prodrandit řidiči a řidičky kol, koloběžek a šlapacích kárek od šesti let, bude ještě před začátkem léta k dispozici i dětské lanové centrum, kterému určitě neodolá žádný malý dobrodruh.

„Pro děti je připraveno dvanáct propojených lanových překážek, na kterých si mohou malí odvážlivci vyzkoušet svou sílu a obratnost. Překážky jsou samojistící, takže není třeba žádného speciálního jištění,“ upřesňuje správce hřiště a současně pedagog volnočasových aktivit Jiří Novák ze Sportcentra DDM, které je provozovatelem zařízení. „První malé provazolezce jsme chtěli přivítat už na počátku května, stavba lanového centra se ale zdržela kvůli jarním sněhovým nadílkám. Předpokládáme ale, že lanové centrum bude přístupné již od dvacátého května tohoto roku s tím, že Dopravní centrum funguje v obvyklém rozsahu.“

Malí motoristé tak budou moci zanedlouho řádit nejen na cvičných silnicích (samo sebou pouze v rámci dopravních předpisů), ale i na lanových průlezkách nad nimi. Na vznik lanového centra přispělo město, část finančních prostředků poskytla provozovna výherních automatů Kimex i Sportcentrum DDM. Celková částka je prozatím odhadována na něco více jak osm set tisíc korun. Už při své další návštěvě Dětského dopravního centra vám ale děti potvrdí, že to rozhodně stojí za to.

Veřejnost si může postup práce na lanovém centru i vlastní znalost dopravních předpisů ověřit od pondělí do pátku mezi 15.00 a 18.00 hodin, v sobotu je otevřeno už o hodinu dříve.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...