Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

05 hadankyTradičně v restauraci U Tří bříz si dali v sobotu sraz vyznavači hádanek, křížovek a luštitelských rébusů. Prostějovský kroužek Hanáci uspořádal totiž další ročník soutěže Grand Prix přeborů v luštění. Mezi šesti desítkami účastníků dominovali myslitelé z Brna a Ostravy, kteří si nakonec odvezli všechny cenné kovy.

„Tato soutěž je dalším dílem celorepublikové soutěže, kdy účastníci řeší křížovky a hádanky, při kterých musí každý uplatnit maximum logického myšlení, postřehu a rychlosti. Našeho Grand Prix se účastní profesionálové, ale rovněž příchozí z řad veřejnosti, kteří si chtějí ověřit svůj logický úsudek a zda jsou vůbec schopni konkurovat těm nejlepším luštitelům v republice,“ sdělil těsně před koncem celodenního zápolení hádankářů Bohumil Korčák, místopředseda hádankářského kroužku Hanáci v Prostějově, který ve spolupráci se Svazem českých hádankářů a křížovkářů akci uspořádal. „Početná účast nás těší. Bohužel na druhé straně se musíme letos obejít bez našeho tradičního hosta, exmistryně světa v sudoku Jany Tylové, která nemohla z rodinných důvodů dnes do Prostějova přijet,“ zalitoval Bohumil Korčák.

05 hadanky1Sedmihodinový maratón, při kterém luštění a řešení rébusů mnozí z účastníků prokládali řízným pivem či nějakou tou štamprlí, si všichni užívali. Nejpohotovější myšlení nakonec prokázal čtyřiatřicetiletý Dan Marek z Brna, který tak v přeboru získal zaslouženě zlatou medaili. Stříbro putuje rovněž do Brna, a to zásluhou Petra Vejchody. Na třetím místě skončil Jan Hes z Ostravy. „Je to pro mě velmi příjemné zahájení hádankářské sezony. Logické hádanky dnes nebyly nijak zákeřné, horší bylo během krátkého časového termínu najít jedno jediné řešení z pěti možných. Vítězství si opravdu cením, do Prostějova vždycky rád jezdím, je zde neopakovatelná atmosféra,“ svěřil se Večerníku vítěz sobotního hádankářského a křížovkářského klání, Dan Marek z Brna.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...