Dobré ráno, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 rotaryV pondělí 10. prosince se na náměstí T. G. Masaryka otevře ojedinělý stánek s vánočním punčem. Večerník pro vás zjistil, v čem je tento stánek jiný než ostatní a proč nás zahřeje hned dvakrát...

Jedná se o stánek prostějovského ROTARY klubu, který se již od roku 1995 v našem městě věnuje (nejen) charitativním aktivitám. Členové klubu se rozhodli, že budou každý den připravovat a prodávat vánoční punč. A v čem bude tento stánek výjimečný?

„Předně bude bezpečný, jelikož všechny alkoholické suroviny na přípravu punče nakupují rotariáni v prostějovské likérce Garnette & Starorežná, a tak si každý zákazník může u stánku vyžádat potvrzení nebo rodný list k alkoholu. Navíc každý den připravuje punč jiný náš člen. A jak je známo, když dva dělají totéž, nikdy to není stejné. Můžete proto ochutnávat každý den. Vánoční punč bude vždy jiný, s jiným ovocem i s jinou obsluhou,“ prozradil s úsměvem Ladislav Burgr, sekretář Rotary klubu Prostějov.

A proč by nás měl zahřát hned dvakrát? První zahřátí je jasné, punč určitě nebude podáván studený. Podruhé by mohl zahřát, protože vaše peníze utržené za punč budou použity na charitativní projekty. Rotariáni totiž všechny suroviny na výrobu punče platí ze své vlastní kapsy.

A komu peníze za punč pomohou? Prostějovští rotariáni se rozhodli výtěžek z vánočního punče rozdělit mezi Klub stomiků v Prostějově a domov Na Zámku Nezamyslice. Klub stomiků funguje v Prostějově již více než dvacet let a jeho náplní je setkávání lidí se stejnými zdravotními problémy, odborné přednášky apod. Domov Na zámku v Nezamyslicích se stará o děti i dospělé s mentálním postižením, kteří potřebují určitou míru podpory, a snaží se jim zajistit životní podmínky srovnatelné s běžným životem.

PROSTĚJOVSKÝ Večerník se již těší, že u rotariánů ochutná vánoční punč a zároveň tak pomůže dobré věci. Srdečně zveme i vás...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...