Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024
svátek slaví Vincenc,
zítra Anastázie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vedení všech tenisových turnajů si vždy přeje, aby do místa konání přijel obhájce předchozího vítězství. Pro fanoušky je zajímavé sledovat, jestli hráč dokáže svůj úspěch zopakovat. V Prostějově tak může panovat spokojenost, protože v hlavní soutěži se představí tenisté, kteří MONETA Czech Open ovládli v posledních třech letech. „Když pominu grandslamy, je to docela rarita,“ míní ředitelka turnaje Petra Černošková.

Před rokem se z titulu radoval Pablo Andujar ze Španělska a opět bude patřit mezi velké favority, přiznává ovšem, že obhajoba bude hodně těžká. „Každý máme samozřejmě nějaký žebříček a za favority jsou zákonitě považováni výše postavení hráči. Ve skutečnosti je to ale jinak. Každý den je jiný, pokaždé jsou jiné podmínky, tenis umí hrát všichni, a jakmile se ocitnete na kurtu, najednou žádný favorit není. A to je na našem sportu krásné,“ nabízí svůj pohled na tenis Andujar.
O rok dříve než Andujar se radoval Jaume Munar, další antukář ze Španělska. Ani on největší český challenger nevynechá a moc dobře si pamatuje na svůj velký úspěch. „Byl to parádní týden. Rád bych si to zopakoval. Česká republika je fantastické místo a prostějovský turnaj je pro mě velká událost,“ přiznal svoji náklonnost k MONETA Czech Open Munar.
Třetím vítězem z posledních let bude domácí Jiří Veselý, který celkově prostějovský challenger ovládl třikrát. Pokud by se mu podařilo vyhrát počtvrté, osamostatnil by se na čele historické tabulky všech vítězů.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...