Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.4.2024
svátek slaví Valérie,
zítra Rostislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

České naděje na domácích kurtech
Také v letošním ročníku se pořadatelé snažili zajistit start nejlepších domácích hráčů. Týká se to rovněž hráčů nastupující generace. Právě pro ně jsou určené divoké karty pro nasazení do hlavní soutěže, ve které mají tenisté ideální možnost získat nesmírně důležité body do světového žebříčku.

Vyrovnané duely a překvapivé výsledky
Neuvěřitelně vyrovnané startovní pole nabízí 27. ročník největšího domácího turnaje. Podle přihlášek čtyři dny před turnajem dělí nejvýše nasazeného a posledního přímého postupujícího do hlavní části soutěže pouze sto příček na světovém žebříčku. Dají se tudíž očekávat vyrovnané duely a také překvapivé výsledky.

Obhájce loňského titulu
Po loňském vítězství španělský tenista Pablo Andujar prohlásil, že pokud to bude možné, přijede za rok obhajovat titul. Přesně to se stalo. Vítěz čtyř podniků na světovém okruhu ATP bude patřit mezi velké favority na celkové vítězství a pokusí se navázat na velkou jízdu z předchozího ročníku.

Antukáři z první stovky
Antuka vždy platila za specifický povrch, na němž umí uspět jen ti nejlepší. Někteří z nich budou v Prostějově. Jedním z nich je například Stefano Travaglia, loňský čtvrtfinalista z Umagu, kde porazil i světovou devítku Fabia Figniniho, nebo finalista letošního turnaje v Adelaide Lloyd Harris.

Babí léto u tenisu
Závěr léta má své nezpochybnitelné kouzlo. Sluneční paprsky stále příjemně hřejí, teploty už ale většinou neatakují tropickou třicítku. K tomu lehký vánek nabízející příjemné osvěžení při sledování zápasů v tenisovém areálu. To slibuje příznivá předpověď počasí pro turnajový týden MONETA Czech Open.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...