Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.4.2024
svátek slaví Valérie,
zítra Rostislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hodně překotné období prožívá celý svět a změny pochopitelně neminuly ani tenisové prostředí. Týkaly se rovněž největšího mužského turnaje v České republice MONETA Czech Open 2020, nad jehož sedmadvacátým ročníkem se vznášely otazníky. Pořadatelé museli nejprve odpískat tradiční termín na přelomu května a června, pak dlouho čekali, jak se celá situace vyvine.

Společnost včetně té sportovní se s razantním virovým útokem postupně srovnává, což je jeden z důvodů, proč se špičkoví antukoví tenisté přece jen v prostějovském areálu představí. Nezanedbatelný není ani sehraný tým pořadatelů. Ten dokázal na všechny změny a úpravy prakticky okamžitě reagovat a vedení ATP Tour garantoval splnění všech nových požadavků.
Společné úsilí přineslo úspěch. Hrát se bude! S jistými limity a určitým omezení, ale tradice uznávaného podniku zůstala zachována. I MONETA Czech Open tímto způsobem vyšle vzkaz do celého světa – tenis žije. A tak to zůstane, s covidovou pandemií se vyrovnáme a aktivní způsob našich životů si vzít nenecháme. To je první vítězství 27. ročníku MONETA Czech Open, kterého bylo dosaženo ještě před prvním proměněným mečbolem na kurtu.
„Kvalifikace, které se zúčastnilo šestnáct hráčů, proběhla v sobotu a neděli. Od pondělí začíná turnajový pavouk hlavní soutěže, ve kterém se představí dvaatřicet mužů,“ dodal
Letošní klání se bude muset obejít bez tradičních akcí spojených s tímto turnajem. Odpadne tak například dětský den nebo také exhibice před finálovým soubojem mužů. „Bohužel jsme letos kvůli pandemické situaci museli většinu doprovodných akcí zrušit, s tím se nedá v současné situaci nic dělat. Jsme ale nesmírně rádi, že se nám i letos podařilo turnaj v Prostějově dostat na mapu ATP,“ potvrdila ředitelka turnaje. „Jsme nesmírně rádi, že se tenis nenechal zahnat do kouta pandemií a již třetím rokem uvidíme skvělý tenis, i když letos v trošku jiném termínu, než jsme byli dříve zvyklí,“ přidal Aleš Sloupenský, člen dozorčí rady MONETA Money Bank, generálního partnera celého turnaje.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...