Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.4.2024
svátek slaví Valérie,
zítra Rostislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějov, město sportu? Dejme tomu. Ale také město lékáren. Už dávno neplatí, že jich je pouze pár. Prostějov jich nabízí celou řadu, a to v husté síti po celém městě: nová nemocnice, hlavní náměstí, Šárka, Svatoplukova ulice. I obchodní centra na periferii už berou lékárnu pomalu jako nezbytnost. Stejně tak zde funguje velká konkurence značek. Co ale při návštěvě lékárny čekat, čím vším disponují?

Od kašle až po dětskou výživu
Zaměření lékáren je v současné době vskutku široké. Už dávno to nejsou jen léky, ale také řada jiných přípravků. V lékárnách najdete vitamíny, doplňky stravy, ale také třeba speciální šampóny, které nevysušují pokožku. Stejně tak je zde možné pořídit antikoncepci nebo přípravky na péči o pleť. Sortiment je opravdu pestrý, široký a záleží jen na našich potřebách (a finančních možnostech), co si odsud odneseme.
Rady pro návštěvu
Obecné samozřejmě neexistují, přesto si dovolíme poradit pár věcí, které usnadní život nejen nakupujícím, ale taky osazenstvu lékárny. Tou první je dopředu se rozhodnout, kvůli čemu do lékárny jdu a co potřebuji. Zkrátka a dobře nezdržovat. Dobré je dopředu mít povědomí o tom, zda jsou léky a přípravky, pro které si jdeme, bez doplatku, nebo naopak s jakým počítat. I v tomto ohledu opět lidé šetří čas. Důležité je taky nebýt lhostejný vůči nápisům označujícím pokladny pro léky na předpis a bez předpisu. Vzhledem k blížícímu se podzimu, na který částečně připadají chřipkové epidemie, pak doporučujeme – pokud to jde – vynechat návštěvu lékárny, necítíte-li se být zdraví a radši vyslat příbuzného. Kde jinde najít zdravotně oslabené spoluobčany než právě v lékárně nebo v čekárně u lékaře?

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...