Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024
svátek slaví Vincenc,
zítra Anastázie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ryze Okresní pohár se na scéně letos objevil poprvé. První kolo proběhlo víkend před začátkem sezóny a určitě ukázalo, že klání bude mít svoji kvalitu i význam do budoucna. Čtyři postupující čeká semifinále, ale i poražení byli za tento zápas rádi. Přece jen soutěžní zápas má svou kvalitu, jakou přátelská utkání obvykle jen těžko dosahují. Dříve velmi stagnující krajský pohár tak v novém formátu vypadá daleko lépe a svaz rozhodně nezvolil touto metodou špatnou cestu, ba naopak je tato myšlenka dobře propracovaná. Co nás tedy čekalo a co nás ještě v okresním poháru čeká?

Do prvního kola se přihlásilo pět mužstev z okresního přeboru a tři mužstva z nejnižší třídy. Losování si vzal na starost dnes již bývalý hráč prostějovského eskáčka Jan Koudelka, který má namířeno do Zbrojovky Brno. A los si s mužstvy trošku pohrál, když se hned dva zápasy opakovaly v prvním kole nového ročníku. Výšovice tak nastoupily dvakrát po sobě proti Brodku u Konice doma. Brodek si se Ptením jen vyměnil domácí prostředí. Další zápas odehrál Hvozd doma proti rezervě Čechovic a v posledním čtvrtfinále Kladky pozvaly rezervu Plumlova.
Favoritům se první kolo vydařilo. Postoupily jak domácí Výšovice, tak rezerva Čechovic a Brodek u Prostějova, které zápasy odehrály na půdě soupeře. Jediným mírným překvapením pro fanoušky mohl být triumf Kladek, ty ale s ohledem na loňské výsledky velkým outsiderem nebyly. A s plumlovemským „béčkem“ si poradily celkem jednoznačně 5:1. Zmíněné Výšovice, které před sezónou spojily síly se Skalkou, nedaly moc velkou šanci Brodku u Konice a postoupily po výhře 4:0 dál. V semifinále na ně čeká Brodek u Prostějova, ten se prosadil na hřišti ve Ptení bez větších problémů 6:1 a čeká na semifinálovou budovu. Soupeřem pro Kladky budou Čechovice, které jely k prvnímu kolu do Hvozdu, a i když jim první poločas příliš nevyšel a prohrávaly, po konečném hvizdu se mohly radovat po výhře 4:1.
Semifinále okresního poháru je na programu ve středu 2. září. Nyní je už také jisté, že ve finále se střetne tým z okresního přeboru proti celku ze třetí třídy. Uvidíme, kdo se nakonec bude radovat z postupu a následně vítězství v celém turnaji.

1. kolo POHÁRU OFS

LOGO OFS PV

FC Hvozd - Sokol Čechovice „B“ 1:4 (1:0)
Rozhodčí: Dömisch - Procházka, Weiser. Diváků: 33
Sokol Kladky – Sokol Plumlov „B“ 5:1 (2:1)
Rozhodčí: Protivánek - Zatloukal, Duda. Diváků: 120
FC Ptení - Brodek u Prostějova 1:6 (1:3)
Rozhodčí: Hubený - Vičar. Diváků: 74
FK Výšovice - Jiskra Brodek u Konice 4:0 (2:0)
Rozhodčí: Horák - Milar, Mašek. Diváků: 60
------------------------------------------
PROGRAM SEMIFINÁLE, středa 2. září:
FK Výšovice/Skalka – TJ Sokol Brodek u Prostějova
Sokol Kladky – Sokol Čechovice „B“

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...