Dobré poledne, dnes je úterý 28.5.2024
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nejen ligové soutěže, rozlosován je už také nový ročník domácího poháru MOL Cup. Některá utkání prvního kola již byla odehrána, další ale také odložena kvůli nákaze koronavirem, například v týmu druholigové Chrudimi. Každopádně podle rozpisu by do této soutěže mělo eskáčko vstoupit ve středu 26. srpna na půdě divizního Rýmařova.

V minulém ročníku se prostějovští fotbalisté propracovali až do třetího kola, když postupně vyřadili Strání a Dolní Benešov. Nakonec nestačili na prvoligový Liberec.
Z celkem pochopitelných termínových důvodů bylo letos zrušeno předkolo a všechny týmy včetně těch druholigových, dokonce prvoligových Pardubic (nováček již stačil vypadnout po penaltách v Kolíně) se postupně zapojí do prvního kola, které dvěma zápasy začalo 11. srpna. Dva zápasy plánované na 15. srpna už byly z výše uvedených důvodů odloženy, hlavním termínem prvního kola je pak středa 26. srpna. Druhé kolo je plánované na 16. září a třetí o čtrnáct dnů později.
S Rýmařovem se eskáčko potkalo v ročníku 2017/2018, kdy po sestupu Prostějova ze druhé ligy oba týmy kopaly Moravskoslezskou ligu. Cesty obou klubů od té doby postupovaly opačným směrem, Rýmařov hraje pouze moravskoslezskou divizi F. Rozdíl dvou výkonnostních tříd tedy jasně velí Hanákům postoupit, i když na rýmařovské půdě není nic zadarmo.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...