Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024
svátek slaví Vincenc,
zítra Anastázie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hřiště v prostějovském regionu prochází modernizací. Po loňském roce, kdy se rozhodli pro radikální změnu ve Vícově a Určicích, se nyní zcela změní tvář hřiště v Tištíně, které bylo často zmiňováno negativně v různých hodnoceních. Teď bude těmto řečem konec. Hřiště bude kompletně srovnané, navíc bude prodlouženo na délku i šířku. Práce fungují podle plánu, jediným menším problémem je pro vedení nedostatek vody, který se budou ještě snažit vyřešit.

Do obsáhlé rekonstrukce se v Tištíně pustili hned na jaře. Hřiště bylo kompletně „rozbombardováno“ těžkou technikou. Za pomocí bagru se také areál posune do šířky. Kromě veškeré techniky přikládají ruku k dílu hráči i fanoušci místního klubu. Všem jde především o to, aby zase své hráče viděli hrát na domácím stadionu.
„Hřiště jsme už dlouho chtěli dát dohromady, nyní se nám to konečně podařilo. Rozhodli jsme se i pro rozšíření hřiště. Nejen na délku, ale také na šířku. Vybagrovali jsme kus břehu, abychom se mohli posunout. Pomáhají nám všichni, kdo mohou, za což jim patří dík. Hráči tak letos absolvovali přípravu zcela jinak a místo běhaní a nácviků do sezóny dělají kondici s lopatou v ruce,“ říká s úsměvem trenér Tištína Zdeněk Oulehla.
Práce je v areálu více než dost. Letošní podzim tak celý odehraje mužstvo v azylu v nedalekých Nezamyslicích. S největší pravděpodobností je čekají i minimálně první jarní kola na cizím stadionu. Práci trošku pozdrží nedostatek vody, se kterým dlouhodobě bojují. „Jsme opravdu rádi, že nebyl problém se s Nezamyslicemi domluvit. Za to jim musíme poděkovat, protože bychom jinak měli další problém. V našem areálu nás trápí hlavně nedostatek vody. Nyní budeme ještě dělat hlubší vrt, tak uvidíme. Momentálně by nám voda nevystačila na to, aby se nám trávník nespálil, takže ho asi budeme zasazovat až na začátku jara, proto jsem skeptický, že bychom se na jaře představili v domácím prostředí,“ přiznává kouč Oulehla.
I pokud se přípravy hřiště prodlouží, určitě to nikomu vadit nebude, jestliže to bude stát opravdu za to. Podle zatím předvedené práce to rozhodně vypadá na razantní rozdíl oproti dřívější podobě hřiště. Kromě hezkého areálu by navíc i celému placu slušel daleko lepší kabát.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...