Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024
svátek slaví Vincenc,
zítra Anastázie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Radikální proměnu Poháru OFS Prostějov představil letos Okresní fotbalový svaz Prostějov. Nově se do základních skupin podívaly jen týmy z okresních soutěží. A jak se ukázalo, byla to dobrá volba. Kromě okresního klání se proměnilo také to krajské. Nově se do něj automaticky počítá s některým z týmů z každého regionu. Pro celky se tak dubnové zápolení může stát velmi atraktivním dodatkem k mistrovským utkáním.

Letošek nabídne v zápolení Krajského poháru jen předkolo. V něm se představí Smržice, coby zástupce I.B třídy Olomouckého KFS s nejlepším celkem prostějovského poháru. Kdo by to mohl být, to je dost těžké odhadnout. Do těchto odhadů se odmítl pouštět i Petr Antoníček u základních skupin v okrese. „Vůbec si netroufám tipovat,“ poznamenal. Faktem se ukázalo, že postoupit může kdokoli, stejně jako překvapit. Například tým Výšovice-Skalka šokoval hned na úvod jednoznačným přejetím Brodku u Konice.
Zpět ale ke krajskému poháru. Předkolo je naplánováno na středu 28. října a utká se v něm vítěz Přerovska s Kožušany, vítěz Olomoucka vyzve Chválkovice, jesenický šampion nastoupí proti Mikulovicím, nejlepší tým z poháru OFS Šumperk změří síly s Lošticemi a o duelu prostějovského šampiona se Smržicemi již byla řeč.
Hlavní fáze poháru je na programu až v příštím roce. Dubnové zápasy (úřední termín 14.4.) přinesou tři mače, kde se představí týmy z Prostějovska. V „áčkové“ bitvě se tak střetnou Čechovice s Plumlovem, kdy domácí budou mít šanci oplatit rivalovi porážku z uplynulého ročníku. Dále se střetne Konice s Rapotínem, který hraje krajský přebor. A v neposlední řadě tu bude souboj vítěze zápasu Smržice s vítězem Poháru OFS Prostějov, který nastoupí proti Olešnici. Dalšími účastníky jsou Ústí - Lipník n.B., Slavonín, Dolany, Jeseník, Bohdíkov.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...