Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.4.2024
svátek slaví Valérie,
zítra Rostislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

A je to tady! V minulých letech jsme si zvykli, že díky Prostějovskému léto město žilo i během prázdnin. Jedna kulturní akce střídala druhou a člověk musel být stále v pozoru, aby mu někde něco zajímavého neuniklo. Letos bylo vše kvůli opatřením souvisejícím s koronavirem trošku jinak. V polovině srpna však již nastane správný čas, aby se vše rozjelo na plné obrátky. Do města totiž postupně dorazí průvod známých hvězd. Do jeho čela se již ve čtvrtek 13. srpna na prostějovském hlavním náměstí postaví zpěvačka Helena Vondráčková.

Původní program Prostějovského kulturního léta měl začínat v červnu a končit v srpnu. Kvůli koronaviru však organizátoři museli termíny dvakrát „překopat“, protože nebylo jasné, jak se situace a vládní opatření vyvinou. „Chtěli jsme začínat Hanou Zagorovou a končit kapelou No Name. Nakonec tomu ale situace chtěla, že jsme museli program předělat tak, že nás čeká spíše kulturní babí léto a začínáme právě večerem s Helenou Vondráčkovou,“ nastínila za organizátory prostějovská náměstkyně Milada Sokolová, které jsme se zeptali, jaká opatření se při této příležitosti chystají v souvislosti s šířením nemoci covid-19. „Už na první koncert připravujeme maximálně možná bezpečnostní opatření. Diváci budou rozděleni do sektorů, které budou odděleny bariérou. V nich bude moci být maximálně tisíc lidí. Každý divák bude mít na rukou barevný náramek, který bude ukazovat, do kterého sektoru patří,“ popsala Sokolová.
Čtvrteční koncert na náměstí zahájí již od 18:00 hodin skupina Tak určitě! Od 20:00 hodin zapálené muzikanty z Němčic nad Hanou vystřídá Radim Schwab, který zazpívá známé muzikálové hity. Část jeho písní pak doprovodí prostějovský pěvecký sbor Proměny. Pro populární ženské uskupení, které před Vánoci pravidelně zcela zaplňuje hlavní prostějovský koncert, to bude nepochybně jedno z vrcholných představení jejich dosavadní existence. Zajímalo nás, zda s nimi vystoupí i jedna z jejích dlouholetých aktivních členek. „Pracovní povinnosti mi v poslední době bohužel nedovolují chodit pravidelně na sborové zkoušky, takže nemám aktuální repertoár nastudovaný, a zůstanu proto mezi diváky. I beze mě ale budou Proměny určitě jako vždy skvělé,“ usmála se Milada Sokolová.
Vrcholem večera pak bude pro většinu posluchačů vystoupení Heleny Vondráčkové. Dlouholetá stálice české hudební scény zazpívá své nejznámější songy. „Vystoupení bude zakončeno společným duetem s Radimem Schwabem,“ prozradila na závěr Milada Sokolová.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...