Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hlavní prostějovské náměstí už zažilo ledacos. Zaplnilo se při návštěvě prezidentů Masaryka i Beneše, zatím nejvíc lidí na něj dorazilo před 30 lety, když do města zavítal Václav Havel. V posledních letech sem davy míří zejména při silvestrovských ohňostrojích a také během akcí Prostějovského kulturního léta, na nichž vystupuje některá z hvězd české hudební scény. Ani letos jich zde nebude málo.

Prostějovské „babí“ léto zahájí tento čtvrtek Helena Vondráčková s Radimem Schwabem a prostějovským sborem Proměny. Tím to však celé určitě nekončí. Už ve středu 26. srpna náměstí čeká večer s Hanou Zagorovou s kapelou Boom! Band Jiřího Dvořáka. Ještě před nimi se představí prostějovské kapely Suzi Quatro revival a Smokie revival. „Mou srdcovkou je v letošním programu bez pochyby Hana Zagorová, na kterou se už nesmírně těším. Osobně miluju písničku Pravidelná linka Praha-Tokio. Ráda si ji nechávám zahrát vždy, když je na nějaké akci dýdžej. Nepochybujte proto, že na ‚Zagorce‘ budu mezi tančícími a zpívajícími lidmi přímo pod pódiem,“ nastínila náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová.
Náměstí si však na dlouho neodpočine. Hned následující den zde vystoupí populární skupina No Name. Předskokanem tentokrát bude zpěvačka z Konice Gabriela V. G. s kapelou. O její vzrůstající popularitě svědčí mimo jiné fakt, že nedávno u posluchačů slavila úspěch v jedné z rozhlasových anket. „Tipla bych si, že nejvíce lidí přijde právě na No Name, nicméně návštěvnost může výrazně ovlivnit také počasí. Právě v tomto případě však počítáme s navýšením počtu sektorů, do nichž budou lidé kvůli opatřením proti koronaviru rozmístěni,“ upozornila Sokolová.
„Babí“ léto by se v Prostějově mělo protáhnout i do dalšího měsíce. V pátek 25. září je v prostoru před prostějovským muzeem plánován večer s Pokáčem, jehož doprovodí prostějovská zpěvačka Ashena. „Jsem na něj hodně zvědavá, zejména pak na jeho texty, které má ráda hlavně mladší generace,“ přiblížila Sokolová.
Vše zakončí ve čtvrtek 1. října koncert pro hudební fajnšmekry. Zahraje totiž kapela Laura a její tygři, kterou vždy charakterizovaly černé brýle, bílé košile a krásky za mikrofonem. Jejich koncert bude rovněž příležitostí pro představení jedné z prostějovských kapel, tentokrát se bude jednat o rockovou skupinu Bezsoucitu.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...