Dobré poledne, dnes je úterý 28.5.2024
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pěkný zážitek si odneslo z komentovaných prohlídek prostějovských památek mnoho desítek turistů i místních. Během probíhajících letních prázdnin mají možnost využít tři prohlídkové trasy a o víkendech se tak mohou dozvědět něco více o nové prostějovské radnici, o centru města. Nebo o kostele Povýšení svatého Kříže.

V minulosti pak návštěvníci mohli s průvodci zavítat třeba také do kostela svatého Petra a Pavla. A cože mají všechny tyto prohlídky společné? Pořádá je Střední odborná škola podnikání a obchodu (SOŠPO). A průvodci jsou ve všech případech studenti a studentky této školy.
Lidé se díky nim mohou dostat i na místa, kolem kterých jinak třeba i bez povšimnutí projdou. Nebo se dozvědět něco víc o dominantách města. V případě radnice také prozkoumat její věž. „Prohlídka se mi líbila, byla moc pěkná, slečna sympatická. Přijeli jsme až z Karlových Varů,“ prozradila například jedna z turistek poté, co s partou lidí prošmejdila věž prostějovské radnice. Nebyla sama: na prohlídky míří jak lidé přespolní, tak i místní s rodinami. „Myslím si, že prohlídky plní svůj účel. Ve vedrech na ně, pravda, chodí jen málo lidí. Podle zpětné vazby jsou ale účastníci spokojení,“ sdělil ředitel SOŠPO Marek Moudrý.
Celkově na prohlídkách provádí dva studenti a tři studentky. Kromě toho, že se nemohou bát projevu před neznámými lidmi, si musí rovněž přichystat materiály a informace pro návštěvníky. Zkoušet, co v průvodcování dokážou, přitom mohou ještě tři týdny. „Prohlídky skončí poslední víkend v srpnu. Symbolickou tečkou pak budou komentované prohlídky radnice od primátora města, a to v pátek 28. srpna ve 14:00 hodin a poté v 15:30 hodin,“ zve Marek Moudrý prostřednictvím speciální přílohy Večerníku všechny návštěvníky.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...