Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Slabší účast sice pořadatele určitě mrzela, nicméně zcela jistě nebyla na škodu. V pořadí již sedmatřicátý Reprezentační ples obce Čelčice v místním kulturním domě byl skvěle připraven a ti hosté, kteří na něj zavítali, určitě své účasti nelitovali. Obzvláště když na půlnoc byla připravena bohatá tombola. A u toho prostě Večerník nemohl chybět.Obecní ples má v Čelčicích letitou tradici a jeho novodobá historie sahá až do začátku osmdesátých let minulého století. „Ty první plesy si pamatuji ještě jako dítě, když se jich rodiče účastnili. Bylo to ještě za komunistů,“ zavzpomínala před Večerníkem Iveta Buková, která má v rámci čelčického zastupitelstva na starost kulturu v obci. A sedmatřicátý ročník Reprezentačního plesu sama organizovala. „Tuto tradici se snažíme dodržovat i v dnešní době, někdy se to daří lépe, jindy hůře. Dneska tady zatím není opravdu moc hostů, ale oni ještě určitě dojdou. Vždyť je teprve něco po deváté hodině a na půlnoc máme nachystanou bohatou tombolu,“ usmívala se čelčická zastupitelka a hlavní pořadatelka akce.
V tu chvíli komornější prostředí v sále kulturního domu v Čelčicích nahrávalo těm, kteří to při živé hudbě chtěli na tanečním parketu pořádně rozjet. „K tanci a poslechu nám hraje skupina Merkur, a ti hosté, kteří zatím přišli, mají parket jen a jen pro sebe. Všechny hosty plesu vítáme už u vchodu, dámy dostávají vdoleček a pánově frťana slivovice. V tombole máme jako první cenu televizi, kterou pro tento účel zakoupila obec,“ okomentovala akt Iveta Buková.
Hosté čelčického plesu během přestávek tleskali vystoupení dvojice tanečníků z Taneční školy Šárky Milarové. „Máme připravené i další novinky. Lidé zde mají malý fotokoutek, kde se mohou zvěčnit. Navíc naši kuchaři připravili hostům skvělé večerní menu, například zvěřinový guláš nebo šípkovou omáčku. K dispozici je i další bohaté občerstvení,“ dodala ještě Iveta Buková.
Večerník odjížděl z čelčického plesu těsně před dvaadvacátou hodinou, když do místního kulturáku dorazila další skupinka hostů. „Je to pro nás lepší, když je tady méně lidí. Aspoň si pořádně zatrsáme,“ prohodil mladší muž z Čelčic.  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...