Dobré odpoledne, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přišlo to jako rána z čistého nebe. Na mimořádném nočním zasedání vlády v pátek 13. března bylo rozhodnuto o uzavření obchodů s výjimkou potravin, lékáren, čerpacích stanic a dalších. Od sobotní šesté hodiny ranní byly uzavřeny také všechny hospody a restaurace. Zákaz provozu původně platil pouze do 24. března, ale nakonec se pěkně protáhl až do 25. května. Voda v řece si cestu ovšem vždy nějak najde. Nejinak tomu bylo i v případě lidí milujících točené pivo, grilované speciality a hospodský ruch.

Zatímco hospody po dobu nouzového stavu zůstávaly uzavřené a byly odkázány na rozvoz jídel, některých provozovatelů občerstvení se omezení kvůli koronaviru takřka nedotkla. Řeč je například o občerstvení v lesoparku Hloučela. Již v neděli 12. dubna se otevřelo okénko také U Maříků, jež se ještě loni jmenovalo U Mazánka. Lidé si mohli nechat načepovat nejprve do kelímků, později i do skla. Mnozí si točené pivo odnášeli domů. Zájem o národní nápoj byl enormní. „Je to hezké místo v přírodě. Několikrát jsem se tam v dubnu stavil a pokaždé tam byly desítky lidí. Na pivo se tu obvykle čekaly dlouhé fronty,“ prozradil Tomáš Dostál. V místě se konalo i několik hudebních akcí, první z nich byla 16. května, kdy tu rovněž otevřeli druhé výčepní místo.
Obdobná situace panovala i u občerstvení U Abrahámka, které se nachází blíže k centru města. „Ve srovnání s Maříky zde však bývalo lidí přece jen o něco méně. Lidé si asi více chtěli posedět na jarním sluníčku, zatímco U Abrahámka je spíše stín,“ srovnal Dostál.
Zatímco obě občerstvení u Hloučely často využívali cyklisté, bruslaři a další lidé milující pohyb v přírodě, pravověrní štamgasti se drželi svých oblíbených hospod jako Káča čerta. Právě pro ně mnohé z nich začaly postupně otevírat výdejní okénka. A tak se čím dál častěji stávalo, že lidé s půllitry v ruce postávali na chodnících, trávnících, parkovištích, prostě všude možně. Tahle poněkud kuriózní varianta padla s otevřením zahradních restaurací, které připadlo na 11. května. I po tomto datu však byly obrovské rozdíly v tom, jak jednotlivé podniky přistoupily k nařízeným opatřením. Zatímco některé striktně dodržovaly vládou předepsané rozestupy mezi skupinkami, což činily za cenu výrazného snížení kapacity zahrádky, jiné na to nedbaly a nechávaly lidi sedět těsně vedle sebe.
Obdobný přístup se dá očekávat i po termínu vydání této speciální přílohy Večerníku, tj. pondělí 25. května, kdy by se konečně měly pro hosty otevřít i vnitřní prostory restaurací.

Speciální příloha NÁVRAT ZPÁTKY je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které zakoupíte od pondělí 25. května u všech dobrých prodejců tisku

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...