Dobré odpoledne, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak je to s ošetřovným pro OSVČ? Tak to je jeden z nejčastějších dotazů, s nímž se státní úřady setkávají v souvislosti s podporou v době opatření proti šíření koronaviru. O ošetřovné může požádat každá OSVČ, která musela od dubna pečovat o dítě. Nárok má na 500 Kč za den. Žádosti o příspěvek najdete na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

O ošetřovné mohou OSVČ žádat od 11. května do 7. června. Cílem podpory je zmírnění negativních dopadů souvisejících s celosvětovým šířením onemocnění COVID-19, zejména dopadů spojených s péčí o děti, které nemohly navštěvovat školu.

Kdo může žádat?

OSVČ, která na základě mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví proti šíření infekce COVID-19 nemůže vykonávat svoji podnikatelskou činnost z důvodu péče o dítě či děti mladší 13 let, nebo OSVČ, která pečuje o osoby závislé na pomoci jiné osoby.

Jak podat žádost?

Žadatel vyplní v českém jazyce žádost o poskytnutí dotace na předepsaném formuláři Ministerstva průmyslu a obchodu. Žádost společně s potvrzením o uzavření školy je třeba dodat na adresu Ministerstva průmyslu a obchodu, z jehož webových stránek je také možné si ji stáhnout. Žádost lze podat i prostřednictvím datové schránky.

 

Speciální příloha NÁVRAT ZPÁTKY je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které zakoupíte od pondělí 25. května u všech dobrých prodejců tisku

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...