Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2024
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 snehulakV zimě snad jen málokoho překvapí, že se tu a tam objeví nějaká ta sněhová nadílka. Jediní, koho sníh každoročně zaskočí, jsou zřejmě jen silničáři, kterým pravidelně dochází posypový materiál zrovna na cestě, skrze kterou se denně prohrabávám do práce. Ale i to má své světlé stránky...

Čekající koloně nedávno zpříjemnil dlouhou chvíli motorista, který během odhrabávání sněhu z auta postavil docela zdařilého sněhuláka. Vlastně mu hodně pomohli právě dorazivší silničáři, kteří jej při svém příjezdu nečekaně zavalili čerstvou dávkou bílého nadělení. Z jeho překvapené gestikulace se nedalo rozpoznat, jestli jim sněhový muž vesele mává nebo spílá, ale vzhledem k situaci to odhaduji spíš na to druhé.

Zima ale není jen o sněhulácích a koulovačkách. Jste-li příznivci zimních sportů, jistě oceníte, že za sněhem nemusíte cestovat až do Jeseníků nebo Alp. Prohánět se na běžkách můžete s úspěchem i na cestě do Kauflandu, a když nepřijde obleva, děti si celkem slušně zabobují i na zasněženém plácku v centru města. Sníh v ulicích si ale milovníci ladovské zimy užijí podle meteorologů jen pár následujících dnů, takže pokud se považujete spíše za teplomila, který se nemůže dočkat jara, vydržte!

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...