Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 plesPři pohledu na pestrobarevné plakáty s vyobrazením tančících siluet jsem pojala podezření, že začala plesová sezona! Toto podezření mi vzápětí potvrdili přátelé, kteří mě s hrozivou pravidelností přesvědčují k návštěvám těchto radovánek...

Což o to, pohled na ladně tančící páry, dobré jídlo a především tombolu, ve které kdoví proč obvykle vyhrávám šedesátikilový pytel s krmením pro koně, sadu hřebenů nebo akční výlet do nedalekého kulturního zařízení s příslibem přednášky o nerezovém nádobí, může být příjemným zpestřením dlouhých zimních večerů. Tím ale končí ta příjemnější část a nastává ten dramatický okamžik, kdy mě někdo, nedej bože, požádá o tanec. Pro ostatní je ta chvíle možná milým zážitkem, ale osobně jsem asi ve škole chyběla na kurzu „jak se nezmrzačit při chůzi na vysokých podpatcích“, takže tanec pro mě znamená především pekelné úsilí neplácnout sebou na zem hned při prvních dvou krocích, ale třeba až v závěru.

Každopádně plesová sezona je zážitkem, který byste si minimálně jednou za deset let neměli nechat ujít, a to ani v případě, že jste naposledy tančili leda tak mazurku v mateřské školce. Žádný učený přece z nebe nespadl (alespoň o tom ve Večerníku nepsali...) a tanec i chůze v botách s vysokým podpatkem se prý dají naučit. Tak proč ne zrovna letos!

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...