Dobrý večer, dnes je středa 1.12.2021
svátek slaví Iva,
zítra Blanka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na prostějovské radnici spadá do jeho kompetence mimo jiné sport. Že si hokej na městském zimním stadionu nové prostory zaslouží, si Jan Krchňavý (na snímku) dobře uvědomuje. Cena projektu je podle jeho slov odrazem toho, co se v ulici U Stadionu buduje. „Jestliže chcete mít i solidní zázemí pro sport, nasčítají se položky do jiné částky, než vidíte očima laika,“ vzkazuje kritikům.

 

* Hokej má v Prostějově více než stoletou tradici a stejně jako jiné sporty se neobejde bez mládeže. Jaký přínos pro ni bude mít nové zázemí?
„Dnešní moderní sport se bez kvalitního zázemí neobejde. Když jsem procházel zázemí stadionu a viděl stav šaten hokejistů a krasobruslařů, celkem mě to šokovalo. Nutnost postavit nové nebo radikálně opravit staré šatny byla alarmující.“
* Stav dosavadních prostor pro mladé hokejisty přímo volal po tom, aby k nějaké obnově došlo. Spadl vám jako jednomu z čelních představitelů města, které sportoviště vlastní, kámen ze srdce, že se takový projekt povedlo zrealizovat?
„Jestliže chceme podporovat sportování mládeže, je prvotním úkolem vytvářet k tomu podmínky. A v případě šaten hokejistů se jednalo spíše o to, že byli noví adepti tohoto sportu oněmi podmínkami spíše odrazováni. Je skvělé, že se karta obrací. Prostějovský hokej si nové prostory více než zaslouží.“

 

 

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...