Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V době nouzového stavu byla při mnoha těžkých rozhodnutích. Provoz musely přerušit kino Metro 70, městské divadlo, Kulturní klub Duh či knihovna a odloženo na neurčito bylo také množství kulturních i společenských akcí. Náměstkyně prostějovského primátora pro kulturu a životní prostřední Milada Sokolová (na snímku) navíc na vlastní kůži prožila, co to je mít blízkého člověka v povinné karanténě. Další z exkluzivních rozhovorů pro Večerník poskytla právě ona.

 

* Jak jste vy osobně prožívala uplynulé měsíce spojené s hrozbou nákazy COVID-19?
„Řekla bych, že velmi hekticky. Krizový štáb města v čele s panem primátorem začal ihned po vypuknutí pandemie pracovat a realizovat opatření. Velmi brzy, dříve před všeobecným doporučením nosit roušky či jakoukoliv látku kolem úst, jsme vyzývali občany k jejich nošení. Objednávaly se látky, stříhaly, šily roušky, rozdávala dezinfekce… Do toho kulturní organizace obvolávaly a rušily představení, hledaly náhradní termíny a řešily do té doby neznámé situace. Byl to čas plný nových událostí a myslím, že jsme se jich zhostili se ctí.“
* Jaké jste měla pocity při vyhlášení nouzového stavu, kdy došlo na zavírání nejrůznějších zařízení a rušení kulturních a společenských akcí?
„Prvotní nástup opatření a možná hrozba nakažení mnoha obyvatel města byla pro mě osobně zcela šokující. Když jsem viděla, v jaké míře stoupá onemocnění v mnoha zemích světa, velmi jsem se obávala o zdraví všech. Když si při příležitosti narozenin přejeme pevné zdraví a štěstí, bereme to většinou jako ustálené slovní spojení. Myslím, že nyní si těchto slov budeme více vážit.“ (lehce se pousměje)

 

Speciální příloha NÁVRAT ZPÁTKY je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které zakoupíte od pondělí 25. května u všech dobrých prodejců tisku

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...