Dobrý podvečer, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První rok v roli šéftrenéra mládeže volejbalového oddílu VK Prostějov má za sebou Aleš Novák (na snímku). Začátky po jeho příchodu nebyly vůbec jednoduché, závěr sezóny pro změnu ovlivnilo její předčasné „koronavirové“ ukončení. Navzdory složité momentální situaci však má zkušený i úspěšný lodivod vesměs důvody ke spokojenosti.

* Při hodnocení začněme juniorkami. Postoupí tedy nakonec do extraligy?
„Ano, tuhle informaci mohu potvrdit, bylo o tom definitivně rozhodnuto. My jsme pro postup udělali maximum, když tým po slabším vstupu do první ligy U19 poctivě pracoval, a navíc se nám ho dařilo průběžně posilovat. Díky tomu jsme bez problémů prošli ze základní části do finálové skupiny nadstavby, tam dominovali a z prvního místa měli výhodnou výchozí pozici pro úvodní fázi kvalifikace o extraligu. I tu se nám povedlo proti Kralupům docela bezpečně zvládnout, načež rozhodující kvalifikační turnaj znemožnila nákaza Covid-19. Do nejvyšší juniorské soutěže ale půjdou všechny tři prvoligové vítězky, tím pádem jsme splnili nejdůležitější cíl tohoto ročníku. Poděkování patří všem hráčkám včetně tří klíčových posil Adély Benediktové, Kylie Neuschaeferové i Petry Kožouškové. A hrozně moc pomohla nahrávačka Klára Dvořáčková, jinak už členka prostějovského áčka žen.“
* Výborně dopadly i kadetky, že?
„Souhlasím, byť také v jejich případě nebyl úvod sezóny vůbec jednoduchý. Holky musely makat a každodenním tréninkem jít za svým zlepšováním, což se naštěstí dařilo. A postupně z toho vyplynuly i příznivější výsledky v extralize U17. Proto jsme nejprve vybojovali čtvrté místo v základní skupině B, tím prostřední čtyřku pro úvodní kolo nadstavbové části. Během ní probíhal vyrovnaný boj mezi námi a Plzní o šestou příčku znamenající postup do závěrečného Final Six. Jak by dopadl, se už nedozvíme, každopádně tohle umístění je velice dobré a odpovídá reálným možnostem mančaftu.“
* Co říct k žákovským kategoriím?
„Starší žákyně skončily v obou svých soutěžích kousek za pozicemi, které chtěly obsadit a na něž podle mého názoru výkonnostně měly. V Českém poháru U15 byla cílem elitní osmička a náš tým by pravděpodobně zůstal desátý, v krajském přeboru U15 by z toho byl skoro jistě třetí post. Proto by děvčata těsně nepostoupila do kvalifikace o mistrovství republiky, jenže koronavirus vrcholné turnaje stejně zrušil, tudíž jsme shodou okolností vlastně o nic nepřišli. Co se týče mladších žákyň, podstatný je u nich – stejně jako v přípravce – správný rozvoj veškerých volejbalových dovedností bez ohledu na výsledky. I tak se holky v krajském přeboru U13 viditelně zlepšovaly, takže další příznivá zpráva.“
* Jak byste se celkově ohlédl za svou první sezónou v prostějovských službách?
„Z mé strany spokojenost. Jak už jsem řekl, povedlo se splnit všechny dílčí cíle v čele s tím klíčovým, tedy vrátit juniorky do extraligy. Navíc jsme hodně zapracovali na systému péče o volejbalové naděje, nastavení lepších podmínek i celkově kvalitnějšího fungování mládeže VK Prostějov. Připadá mi, že také samotné holky berou tuhle cestu za svou. Navíc průběžně doplňujeme trenérský štáb o hráčky, které z nějakých důvodů nepokračují v aktivní kariéře. Pevně věřím, že jdeme správným směrem, ačkoliv nás i dál čeká hromada práce.“
* Co momentální situace v souvislosti s šířící se pandemií nákazy?
„Žádná společná příprava samozřejmě neprobíhá, ale na tom jsou teď v České republice stejně všichni sportovci. My jsme každé naší hráčce veškerých věkových kategorií poslali individuální tréninkové plány, nabádáme je k jejich plnění. A předpokládám, že aspoň něco většina holek určitě dělá, trocha pohybu jedině pomáhá vydržet ten permanentní pobyt doma.“
* A jak dál?
„Musíme počkat, až přestanou platit současná přísná opatření a bude možné se znovu scházet ve větším počtu osob. Pak mám v plánu okamžitě zahájit přípravu na příští sezónu. Rozdíl bude jen v tom, že obvyklá letní pauza proběhne již na jaře a potrvá déle než obvykle. Což ale nevnímám jako nějaký zásadní problém. Prostě do toho postupně zase najedeme, komplexně se nachystáme na další ročník. Ten bude náročný, proto se snažím už teď dělat na posílení hráčských kádrů.“

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...