Příjemnou noc, dnes je neděle 23.6.2024
svátek slaví Zdeňka,
zítra Jan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Začátek nové sezóny byl jakýmsi restartem i pro něj. Lubomír Machynek (na snímku) totiž na podzim do zápasů nezasáhl, po závažném zranění z května 2019 začal pozvolna trénovat. Hráč, který obvykle hrával na pravém beku, se vlivem okolností musel přeškolit na stopera. Zjišťovali jsme, jak to fungovalo s novým parťákem Danielem Bialkem a jak mu sedí styl nového trenéra.

* Proti Ústí nad Labem jste nastoupil po tři čtvrtě roce nucené absence, navíc na postu, kde nejste úplně „doma“. Jak jste se v utkání cítil?
„Bylo mi to řečeno už na konci předešlé sezóny, že budu zkoušený na postu stopera. Měl jsem příležitost se té šance chytnout nebo ji nechat proklouznout mezi prsty. V zimě jsem na tomto postu opravdu nastupoval a jsem rád, že mi trenér dal dnes příležitost. Mrzí mě situace u vyrovnávací branky, protože to jde za mnou. Doufám, že nebudeme prohrávat a uděláme nějakou vítěznou vlnu.“
* Nastoupili jste na důležitých postech s Danielem Bialkem jako v podstatě dva nováčci, jak jste se sehráli, jak to mezi vámi fungovalo?
„Na sehrání jsme měli šest sedm zápasů. Daniel je silný ve vzduchu, hraje dobře nohama, takže to nebyl problém. Hlavně je čistokrevný stoper, nikdy nehrál na jiném místě. Vzájemně se snažíme si pomáhat, myslím, že to víceméně fungovalo. Soupeř neměl velké příležitosti k zakončení.“
* V klubu jste už zažil několik trenérů, co nového vaším pohledem přinesl do týmu trenér Šustr?
„Trenér po nás chce hrát hodně fotbalově, hodně běhavý fotbal, aktivní a odvážný. Každý trenér má svůj osobitý přístup, mně se třeba hodně líbí ten, který nastavil trenér Šustr. Myslím si, že je mi to vlastní, takový běžecký náročný fotbal. Myslím, že by to v lize mohlo nést své ovoce.“
* O víkendu vás čekají Pardubice v jejich prostředí, kterým se podzimní část náramně povedla a vyhráli i první jarní zápas. Jak vidíte vaše šance s tímto soupeřem?
„Pardubice chytily na podzim úžasnou šňůru, ale myslím si, že druhá polovina soutěže je úplně něco jiného. Nemusí se jim úplně povést vstup do soutěže a nikde není psané, že bychom s nimi nemohli bodovat. Já bych se toho nebál a jel tam s tím, že si klidně můžeme odvézt body.“ (úsměv)

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...