Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 veselyTéměř kompletní česká špička a celá řada kvalitních antukářů se zahraničí ozdobí jubilejní dvacátý ročník tenisového turnaje UniCredit Czech Open, který dnes zahájí zápasy 1. kola. Z české elity chybí pouze Tomáš Berdych, který jako hráč světové desítky má starty na turnajích kategorie challenger zakázané. Nebudou ale chybět držitelé Davis Cupu Radek Štěpánek a Lukáš Rosol, trojnásobný vítěz Jan Hájek nebo nadějný Jiří Veselý. Štěpánek s Rosolem vypadli záhy na grandslamovém French Open a přijali pro ně připravené divoké karty do turnaje.

„Opět jsme chtěli domácím fanouškům ukázat v akci naše hráče a jsem rádi, že se v Prostějově představí,“ pronesla ředitelka turnaje Petr Langrová. Obhajovat titul bude díky divoké kartě Němec Florian Mayer a poslední kartu dostal Fin Jarrko Nieminen, který za prostějovský klub hraje extraligu. Do stovky žebříčku ATP patří třeba i Ital Paolo Lorenzi (64.) nebo Španěl Albert Ramos (65.). Mezi favority bude patřit také další španělský tenista Alberto Montanés, který nedávno vyhrál kvalitně obsazený turnaj ATP v Nice.

„Obsazení je opět hodně kvalitní. Uvidíme celou řadu zajímavých zápasů a to je pro jubilejní ročník našeho podniku skvělá zpráva,“ těší Langrovou. Organizátory trochu straší předpověď počasí, která není příznivá. Šéfka turnaje ale doufá, že se počasí zlepší. „Naší malou výhodnou je zatahovací střecha na centrálním dvorci. Ale i tak bychom si všichni přáli aby pršelo co nejméně. Především na začátku týdne je na programu opravdu hodně zápasů,“ řekla šéfka turnaje.

Finále dvouhry se uskuteční příští sobotu od 11 hodin a vítěz si vydělá 15 300 eur. Před zápasem o titul se bude hrát od 10 hodin tradiční exhibice, v níž se Jiří Novák utká s bývalou světovou jedničkou šestatřicetiletým Španělem Carlosem Moyou. „Moc si přejeme, aby si cestu do ochozů našlo co nejvíce fanoušků. Také proto je tradičně do areálu volný vstup,“ zve diváky Langrová.

Program:

3.6.2013 Pondělí 10:00
Finále kvalifikace
1. kolo dvouhry
1. kolo čtyřhry

4.6.2013 Úterý 11:00
1. kolo dvouhry
1. kolo čtyřhry

5.6.2013 Středa 11:00
2. kolo dvouhry
Čtvrtfinále čtyřhry

6.6.2013 Čtvrtek 11:00
Čtvrtfinále dvouhry
Semifinále čtyřhry

7.6.2013 Pátek 11:00
Semifinále dvouhry
Finále čtyřhry

8.6.2013 Sobota 11:00
Finále dvouhry

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...