Dobré ráno, dnes je středa 19.6.2024
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Osmapadesátiletý starosta Čelčic Karel Černý patří relativně k nováčkům ve starostenské funkci, v níž pracuje teprve druhé funkční období. Je z těch, kteří sice nejsou ve své obci rodáky, přesto s ní svázali svůj osud a dávají druhému životnímu místu k dispozici své schopnosti. Stávající první muž se do Čelčic přistěhoval před třiceti lety z Olomouce. Je vyučený malíř-natěrač a před nástupem do funkce pracoval dlouhých osmnáct let jako předák tesařské party ve firmě Skanska. Co jej nyní tíží a co mu naopak dělá radost v komunální politice, zjišťoval Večerník v dalším z dílů našeho dlouhodobého seriálu.

Jste ve funkci starosty druhé období a co považujete za největší úspěch za tuto dobu?
„Největší úspěch pro mě je vše, co se nám podařilo v naší obci vybudovat. Těší mě multifunkční hřiště, nové chodníky, výsadba zeleně, vytvoření systému na třídění odpadu, vybudování dětského hřiště, ale hlavně spokojenost občanů, která se promítla i do výsledků voleb.“
S jakými předsevzetími jste přijal opětovnou kandidaturu do zastupitelstva a poté na úřad starosty?
„Předsevzetí jsou jednoduchá, pokračovat v započaté práci ke zlepšování života v naší obci. Některé akce se nám nepodařilo realizovat kvůli různým problémům, finančním, technickým či jiným, a v tomto volebním období to chceme napravit. Zastupitelstvo schválilo ´Plán rozvoje obce´, kde máme projekty pro toto volební období.“
A na co se hodláte v tomto volebním období zaměřit?
„Podle zmíněného plánu provádíme opravu hřbitova, vybudování šaten a sociálního zařízení pro zaměstnance, opravy chodníků, vybudování dalšího hřiště, vybudování cesty u garáží, vyasfaltování příjezdové cesty k rybníku, oprava cesty za humny a další projekty. Ale není jenom práce, je potřeba se věnovat dětem, mládeži i seniorům. Proto pořádáme různé společenské akce, například reprezentační ples, dětské šibřinky, pálení čarodějnic, stavění a kácení máje, hodový nohejbal, indiánský den, country bál nebo sportovní den pro děti.“
V obci máte téměř jednobarevné zastupitelstvo, přesto je místostarostou jediný zástupce jiné kandidátky, který získal výrazně menší počet hlasů. Přináší to lepší atmosféru pro jednání zastupitelstva i v obci samotné?
„Máte pravdu, z naší kandidátky získalo mandát šest lidí a jeden mandát získal kandidát za KSČM. Zvolen místostarostou byl po dohodě všech zastupitelů. U nás si nehrajeme na nějaké strany, na to není čas. U nás záleží na domluvě,
i když někdy to chvíli trvá. Pavel Hrubý byl místostarostou už minulé volební období a podle našeho názoru a zkušeností svou práci dělal dobře. Proto mu byla opět dána důvěra.“
Jak se snaží být Čelčice atraktivní pro mladé lidi a rodiny s dětmi?
„V loňském roce zastupitelstvo vydalo nový územní plán, ve kterém je možnost výstavby nových rodinných domů, první na řadě je lokalita ´Zahrady´. Pro děti máme krásnou a plně vybavenou mateřskou školku včetně velké zahrady plné zeleně s mnoha herními prvky. V lokalitě ´Ohrada´ máme veřejné multifunkční hřiště, dále budujeme asfaltové hřiště pro bruslaře, koloběžky, kola a další.
V zimě, pokud zamrzne, vytvoříme na hřišti ledovou plochu. Dále zde máme pěkné veřejné dětské hřiště. Nově máme zkolaudovanou vodní nádrž, kolem níž jsou příjemné procházky nebo projížďky na kolech i bruslích. Pořádáme velké množství kulturních, společenských a sportovních akcí, kterých se mohou zúčastnit všichni, kdo mají zájem. Podle mého názoru jsou Čelčice pěkná atraktivní obec, která má vlakové i autobusové spojení, obcí prochází hlavní tah na Kojetín a dále na Kroměříž. Věřím, že se nám daří dělat z obce pěkné místo k žití a bydlení.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...