Dobré odpoledne, dnes je sobota 23.9.2023
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 zumbaMinulou neděli se na vrahovickém koupališti konala jedna neobvyklá akce. Veronika Bašná, instruktorka zumby, která zde tancuje každou středu a neděli vždy od 19 hodin, má velice vřelý vztah ke zvířátkům, a proto ji napadlo, že by mohla svou činností pomoci těm opuštěným. Tak vznikl nápad uspořádat charitativní Zumbathon pro pejsky a kočičky, umístěné v Srbcích.

Jak nápad vznikl? „Hledala jsem nejbližší útulek v okolí. Ten v Určicích již bohužel nefunguje, ten v Čechách pod Kosířem, kam vozí pejsky z Prostějova a okolí, je v rámci možností vcelku dobře dotovaný. A pak jsem narazila na domov pro opuštěná zvířata v Srbcích. Ono jde vlastně o 70 letou paní, která má veliký dům se zahradou, a není jí lhostejný osud opuštěných a toulavých zvířat. Ve svém okolí je velmi známá tím, že přijme do své péče jakéhokoli pejska a kočičku, které se pak snaží předat dál, do nové a milující rodiny. Kdokoliv si může zvířátko osvojit. Některá najdete vyfocená na jejích webových stránkách, jiná si můžete prohlédnout přímo v Srbcích,“ nastínila nám situaci Veronika. Na Zumbathonu se vybralo od všech účastníků celkem 1420 korun, k tomu navíc deka a krmivo, které některé účastnice donesly. Do sbírky se zapojila i paní z místního kiosku. Aby byla vybraná částka kulatá, dodala slečna Bašná zbytek peněz do částky 1 700 korun, mimo to hradí ze svého také dopravu. „S paní z útulku jsem se dohodla, že nakoupím co možná nejvíc nejlevnějšího krmiva, a to granulí, rýže, těstovin a konzerv. A tak se i stalo. Máme sedm pytlů desetikilových granulí plus ještě asi pět malých pytlíků granulí, patnáct velkých konzerv, jedenáct kilo těstovin, hromadu sáčků rýže a taky spoustu pamlsků.“ Pejsci a kočičky, žijící v 34 zumba_krmivoSrbcích, budou mít určitě velikou radost. A můžou mít ještě větší! Pokud by se mezi vámi, našimi čtenáři, našla ještě nějaká dobrá duše, která by chtěla přispět - ať už finančně či nějakým krmivem (stačí jedna konzerva, malý sáček granulí, šampon, nějaký ten pamlsek apod. ), pořád ještě můžete. Veronika vše nashromážděné poveze do útulku až v pátek 24.8. „Kdyby ještě někdo chtěl podpořit útulek spolu s námi, může mi cokoli donést na mou hodinu zumby - ve středu od 19 hodin do Vrahovic na koupaliště, nebo mě můžete kontaktovat osobně a pokud to bude jen trochu v mých silách, zajedu pro krmivo přímo k vám,“ vzkazuje závěrem mladá instruktorka.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...