Příjemnou noc, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
mafiaNe, neděste se. Nemusíte si dělat zásoby a zabarikádovat se doma. Mafie je jen název jedné hry, která právě dnes startuje v našem městě. Všichni její účastníci si teď budou muset dávat pozor na otravu přesoleným - či jinak překořeněným - jídlem, zastřelení z vodní pistole nebo podříznutí kartáčkem na zuby.


Celý princip hry spočívá v tom, že nad všemi účastníky bdí jeden organizátor, s celkem příznačným pojmenováním „kmotr", kterému všichni „vraždění chtiví" předají svou fotografii a základní informace o tom, kde a kdy se zhruba pohybují. Tyto informace následně obdrží potencionální vrah a honba může začít. V této hře je prakticky každý lovcem i obětí a hlavním účelem je zábava a poznávání nových lidí. Proto se neděste, když se bude v rohu u vaší domovní zdi choulit podivná osoba svírající v ruce kartáček na zuby a číhající na oběť. Do hry, kterou vyhraje ten, který do konce trvání „zabije" nejvíce lidí, se mohl zapojit prakticky kdokoliv. Stanovených je jen pár základních podmínek, a to věk minimálně 15 let a výskyt v Prostějově aspoň čtyřikrát do týdne. Jiné omezení není; mladí, staří, tlustí, tencí, velcí, malí, sportovci i povaleči, chce to jen chuť do hry, ďábelský plán a hlavně smysl pro humor. Ve hře existují i ochranné prostředky, díky nimž můžete vražedný útok přežít. Jedním takovým je třeba pláštěnka, která slouží pro vodní pistoli jako neprůstřelná vesta. Stačí si ji obléknout pod kabát a vrahovi s pistolkou se pak venku můžete vysmát do očí. U kartáčku na zuby poslouží oběti jako ochrana pořádně huňatá šála. Bohužel otrava jídlem je už nevratná a není proti ní obrany.

V případě, že bude akce úspěšná a bude zájem o její pokračování, uskuteční se možná v budoucnu i další ročník, stejně tak, jako třeba na podzim v Olomouci, ale to už bychom moc předbíhali. Nezbývá tedy, než všem našim dočasným mafiánům popřát hodně štěstí a dobrou mušku.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...