Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

wolkruv prostejov_copyPříznivci poezie a divadla, kteří trefili do Prostějova, ale i ti, kteří ještě bloudí, se konečně dočkali. I když vinou nepříznivého počasí bylo v úterý 12. června zrušeno slavnostní zahájení, následující den se již naplno rozjela v pořadí už 55. celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadla poezie Wolkrův Prostějov 2012. Tradiční festival, který skončí v sobotu, nabídne kulturní veřejnosti spoustu programů a skvělých představení.

Srdcem festivalu se již tradičně stal Národní dům. Od středečního rána jsme byli svědky recitátorského maratónu, který skončí až v sobotu v dopoledních hodinách. Všemu předcházelo předání symbolického klíče od bran města Prostějova z rukou primátora Miroslava Pišťáka, kterým byl odstartován kulturní program Wolkerova Prostějova 2012. Pár slov na úvod připojila i náměstkyně Ivana Hemerková, která zároveň popřála všem zúčastněným příjemné a úspěšné chvilky na festivalu poezie. Recitátoři si ke svému přednesu připravili díla od Škvoreckého, Allena, Nepila, Aškenazyho a dalších význámných jmen české i světové poezie. "I když jsme teprve v samém začátku dlouhého maratónu, musím přiznat, že laťka je nasazena opravdu vysoko. Svým přednesem mne zaujala Eliška Raiterová z Prahy, recitující dílo Dadaisté, Příběh z pudrové pouště, Jádro pudla od Eugena Brikciuse," odtajnil nám jeden z porotců.

Střídavě v divadelním sále, v Duze či Divadlu Point vystoupí divadelní soubory z celé republiky. Večerník by rád doporučil několik akcí, které už podle názvu vzbuzují zájem. Ve čtvrtek od 21.00 hodin se v zahrádce Národního domu uskuteční bitva. Lépe řečeno divadelní improvizace se sportovními pravidly s názvem Zápas v improvizaci. Uvidíte dva týmy hráčů, nekompromisní rozhodčí, hokejová pravidla, a to vše na vaše témata. Jen vy rozhodnete, který tým vyhrává. Kdo si přece jen dělá větší zálusk na více romantičtější představení, doporučujeme si vybrat z pestrého programu, jenž je podrobně popsán v Radničních listech nebo v bulletinu, který můžete získat na prostějovském magistrátu, v Duze či Národním domě.

Letošní 55. ročník Wolkerova Prostějova proběhne z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury. Pořádá ho NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s odborem školství a kultury Magistrátu města Prostějova, kulturními kluby DUHA a U hradeb a Městským divadlem v Prostějově. Přehlídka probíhá za finančního přispění prostějovského magistrátu a Olomouckého kraje.
  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...