Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 5.10.2023
svátek slaví Eliška,
zítra Hanuš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jana Turčanová zvládla zorganizovat festival při přípravách na státnice

jana turcanova
Pokud si myslíte, že toho máte hodně, pak vězte, že v tom nejste sami. Jako příklad vám může posloužit organizátorka letošního patnáctého ročníku přehlídky prostějovských divadelních souborů a jejich hostů MEDart Jana Turčanová. Spolu s ní Večerník vybíral z letošního programu tohoto festivalu...


„Tradiční pořadatelce Haně Kotyzové se narodilo miminko. Organizační starosti tak padly hlavně na mě. Moc se mi to nehodilo. Zrovna den před zahájením festivalu mě totiž čekají závěrečné státnice na DAMU,“ prozradila nám úvodem Jana Turčanová, která tak program sestavovala v přestávkách mezi listováním vysokoškolskými skripty...

Ona sama by divákům kromě známých prostějovských souborů chtěla doporučit i oba velice zajímavé hosty. „Určitě by si neměli nechat ujít páteční loutkové představení divadelního spolku Tate iyumni z Prahy. ´Hluboko v lese´ je doslova a do písmene vtáhne do pohádky o Perníkové chaloupce. Sami je totiž svým rozhodováním budou moci ovlivňovat,“ navnadila Turčanová, která rovněž rodiče s dětmi pozvala do prostějovského městského divadla na neděli. „Divadlo Piki Pezinok, které tu od tří hodin vystoupí, je nejen velice zábavné, ale na Slovensku také nesmírně populární. Na televizní obrazovce má svůj vlastní pravidelný program,“ zmínila se Turčanová.

Nicméně i letošní patnáctý ročník divadelního festivalu, konaného pod podtitulem „Proč by Hanák jezdil za divadlem ven, když ho má doma“, bude hlavně o prostějovských souborech. Na své domovské scéně jej už ve středu 6. června od 18.00 odstartuje svým nápaditým představením „Velký šéf“  Divadlo Point. „Původně jej měly o hodinu dříve zahajovat Bombičky se svým Carpe diem, ale toto představení se nakonec muselo přesunout na neděli,“ vysvětlila Turčanová jedinou změnu v původním programu.

Součástí festivalu bude i páteční „candrbál“, na němž se všichni prostějovští divadelníci sejdou u vína a s jistou dávkou nadsázky ocení ty, jimž se letos něco výjimečného povedlo. Ze svého středu pak opět vyberou jednu osobnost a uvedou ji do takzvané předsíně slávy, kde se loni ocitla Hana Lužná. Na koho padne volba letos?

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...