Dobré odpoledne, dnes je sobota 23.9.2023
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dva týmy amatérských divadelníků z Olomouce a Ostravy sehrály již druhé utkání o přízeň publika v Improlize. Výtěžek i tentokrát putoval na konto malého Kristiána, který je kvůli své kruté diagnóze odkázán na celoživotní pobyt v nemocnici.

Týmy O.Li.V.Y. (Olomouc) a OSTR.UŽ.I.NY (Ostrava) se po loňském vyprodaném benefičním zápase znovu vrátily na místo činu, aby pomohly získat finance pro malého ale statečného pacienta prostějovské nemocnice. Sedmiletý Kristián trpí vzácnou chorobou dýchání, která je bohužel doživotní a neléčitelná. Týmy O.Li.V.Y. a OSTR.UŽ.I.NY. neváhaly ani minutu a znovu po roce se rozjely do prostějovského music klubu Apollo 13, kde je už netrpělivě očekávalo publikum z Prostějova i blízkého okolí.V nelítostném improvizačním klání nechyběly vtipné komentáře, zpěv, smích ani bouřlivý potlesk ze strany publika. Nudit se v průběhu večera nestačili herci ani diváci, kteří na pomyslné konto Kristián přispěli částkou přes šest tisíc korun. V závěru utkání nebylo ani důležité který z týmů vyhrál, ale hlavně to, že se bez výjimky všichni pořádně nasmáli a výtečně se pobavili, a to včetně malého Kristiána, který od členů Oliv a Ostružin obdržel navíc malý dárek v podobě svých zamilovaných postaviček Pata a Mata. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...