Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

52 kostelV kostele sv. Jana Nepomuckého se sešli milovníci klasické hudby, kteří si přišli vychutnat slavnostní atmosféru spojenou s výjimečným interiérem kostela a skladbami takových hudebních velikánů, jakými byli a stále jsou Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart a další.

Možnost připomenout si atmosféru Vánoc a zpříjemnit si nadcházející sváteční dny měli všichni ti, kteří se v chrámu sv. Jana Nepomuckého „u Milosrdných bratří“ zúčastnili vánočního koncertu. Na programu nechyběla vánoční koleda Adeste Fideles Johna Francise Wada, známá skladba Pie Jesu Gabriela Faurého a mnohé další. Provedení všech těchto skladeb se mistrně zhostil varhaník Ondřej Mucha společně se sopranistkou Magdalenou Vlasákovou.

52 kostel1„Byla jsem tu před dvěma lety na novoročním koncertě a moc se mi líbil přednes paní Vlasákové, takže jsem letos přišla zase,“ svěřila se Večerníku Alena, jedna z návštěvnic koncertu, která si přijela poslechnout oba interprety až z Kostelce na Hané.

Kombinace varhanní hudby, zpěvu, úchvatného interiéru kostela a svátečních dnů se přítomným posluchačům postarala o velmi příjemný kulturní zážitek. Vskutku nevšední atmosféru vánočního koncertu v působivém prostředí barokního chrámu nezkazilo ani mrazivé počasí, které si našlo cestu i do kostelních lavic.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...