Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V rámci Prostějovské zimy se na pódiu před radnicí střídají jedna hvězda za druhou. Vedle andělů a Mikuláše s čerty jsme si mohli zadovádět s Yvettou Blanarovičovou a uplynulý páteční podvečer patřilo náměstí šansonům Světlany Nálepkové, která přes své nachlazení překvapila svým zvučným hlasem a perfektní francouzštinou.

Světlanu Nálepkovou mnozí znají především jako herečku, ale páteční podvečer překvapila Prostějovany i jako velmi nadaná zpěvačka! Publikum na náměstí TGM rozehřála svými šansony z repertoáru Edith Piaf a písněmi Marlene Dietrich v češtině i dokonalé francouzštině! Přestože se zpěvačka obecenstvu omluvila kvůli lehké hlasové indispozici, na jejím projevu to nebylo znát ani v nejmenším. Možná naopak lehce chraplavý hlas dodal jejím písním ten správný melancholický nádech.

„Šansony jsem vybrala proto, že mám pocit, že se výborně hodí k této předvánoční době a navíc se můžete při poslechu trochu i kývat do rytmu a vzájemně se zahřát,“ vybídla zpěvačka publikum, které od poslechu neodradil ani nepříjemný mráz a každou píseň odměnilo vydatným potleskem, k němuž se navíc přidala podpůrná klaka v podobě maminky a rodinných příslušníků zpěvaččina současného přítele, který pochází z nedalekého Ptení.

Zpěvačka neopomněla popřát prokřehlým posluchačům příjemné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do nového roku. Nezbývá tedy než se těšit, kdo na prostějovském pódiu zazáří příště, po výtečném pěveckém vystoupení Světlany Nálepkové to ale nebude mít lehké. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...