Dobré ráno, dnes je středa 19.6.2024
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Významné výročí 150 let od založení pěveckého sboru Orlice se jeho členové rozhodli oslavit velkolepým koncertem v Městském divadle v Prostějově. Plné hlediště jen potvrzovalo výjimečnost tohoto slavnostního večera. Mezi diváky a zároveň gratulanty nechyběli bývalí členové pěveckého souboru, rodinní příslušníci členů současných či zástupci měst Prostějova, Plumlova a obce Určic.

Sobotní koncert ke 150. výročí založení mužského pěveckého sboru Orlice a tělovýchovného hnutí Sokol byl opravdu mimořádnou událostí. Jako první se divákům představily členky ženského pěveckého sboru Vlastimila, které svým kolegům z Orlice přišly pogratulovat jak jinak než písní. A další gratulanti na sebe nenechali dlouho čekat. Na pódiu se mimo jiné objevili starosta Sokolské župy Svatopluk Tesárek, který jubilantům přišel pogratulovat sice bez dortu, zato s pořádnou lahví slivovice, a také primátor města Prostějova Miroslav Pišťák.

„Členům Orlice přeji, aby se jejich řady neustále rozšiřovaly a aby stále nalézali dostatek ochoty a síly přinášet radost. Sám s vámi zpívat nebudu, abych vám nepokazil věkový průměr,“ dodal primátor v závěru jako narážku na věkový průměr Orlice, který se pohybuje od šedesáti let výše.

Svým pěveckým vystoupením se ke gratulacím přidali i prostějovský smíšený pěvecký sbor Schola Cantorum a brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská.

Na jevišti se nakonec sešli zpěváci ze čtyř pěveckých souborů - Vlastimila, Orlice, Schola Cantorum a BFS Beseda brněnská, aby svorně pod taktovkou Petra Koláře zazpívali skladbu Bedřicha Smetany Česká píseň. Ta se shledala s takovým ohlasem, že pěvci museli skladbu na žádost publika předvést ještě jednou...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...