Dobrý večer, dnes je pondělí 26.2.2024
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Slavnostní otevření výstavy za přítomnosti osobností Divadla Járy Cimrmana si nenechala ujít asi stovka účastníků! Návštěvníci Špalíčku si mohli prohlédnout nejen fragmenty ze života slavného génia, ale i seznámit se s historií divadla a také si připomenout nedávno zesnulého vynikajícího herce a režiséra Ladislava Smoljaka...

Výstavní prostory galerie Špalíček praskaly ve švech už několik desítek minut před samotným začátkem akce, a tak když do sálu vešli hlavní představitelé Cimrmanova divadla měli štěstí je zahlédnout především návštěvníci vyššího vzrůstu. Zahájit výstavu přijeli osobně herci Petr Brukner, Genadij Rumlena a také sám duchovní otec Járy Cimrmana - Zdeněk Svěrák, takže je jasné, že o humorné komentáře a příjemnou atmosféru nebyla v žádném případě nouze. Přestože herce vzápětí čekalo představení v protějovském divadle, našli si čas na autogramiádu a fotografování s nadšenými příznivci „cimrmanovského humoru“.

„Já mám pana Svěráka hrozně ráda. V televizi jsem ho viděla mockrát a rodina mi tak sehnala lístky na dnešní představení. Moc se těším,“ pochlubila se jedna z návštěvnic vernisáže, které se povedlo zúčastnit se beznadějně vyprodaného představení České nebe, které ještě týž večer uvedlo Městské divadlo v Prostějově.

„Výstava věnovaná smyšlenému českému géniovi se do Prostějova vrací podruhé po osmi letech a i tehdy se setkala s obrovským ohlasem. A totéž se evidentně děje i tentokrát,“ shledal s radostí ředitel muzea Prostějovska Miroslav Chytil. Geniální zlepšováky a perličky ze života génia Járy Cimrmana si můžete přijít prohlédnout do 13. ledna 2013.

Sám geniální český vynálezce navštívil za svého života mnoho českých měst. A u nás si můžeme říct: „I tady v Prostějově Jára Cimrman zanechal své stopy...“

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...