Dobré poledne, dnes je úterý 5.3.2024
svátek slaví Kazimír,
zítra Miroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hosté hudebního klubu Apollo 13 měli o sobotní noci možnost shlédnout a poslechnout si vynikající vystoupení hudebně-taneční skupiny Aires del Sur, jejíž ohnivé flamenco přeneslo přítomné alespoň na pár chvil do slunného Španělska. A Večerník u toho pochopitelně nemohl chybět...

Vášnivé španělské rytmy, početné publikum a příjemná atmosféra. Takový byl ve zkratce sobotní večer v prostějovském hudebním klubu pod taktovkou olomoucké skupiny Aires del Sur. Taneční exhibice v podání okouzlujících tanečnic Petry Pšenicové a Denisy Pavelové sklidila zasloužený potlesk, stejně jako hudební doprovod v podání Jana Königa, jehož energická hra na kytaru tvořila autentickou kulisu celého programu.

„Viděla jsem tančit flamenco na letošní dovolené a tento styl tance se mi moc líbil. Byla jsem zvědavá, jestli bude stejně působivý i v českém podání,“ svěřila se Večerníku jedna z návštěvnic klubu, která vystoupením olomoucké skupiny rozhodně nebyla zklamaná. A není se čemu divit, protože členové skupiny si totiž jezdí pravidelně zdokonalovat své taneční dovednosti do přímo do slunné Andalusie. Nabité zkušenosti několikrát využili mimo jiné i na známém multižánrovém festivalu Colours of Ostrava. „Spolupracujeme mimo jiné s mezinárodním festivalem Colores Flamencos, vystupujeme na firemních akcích a pořádáme i vlastní koncerty a taneční kurzy,“ doplnila lektorka a tanečnice P. Pšenicová.

Příznivci exotického flamenca, kterých díky sobotní návštěvě Apolla 13 jistě přibylo, mají možnost shlédnout vystoupení skupiny například také 27. listopadu na Flamencové noci v Ostravě.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...