Dobré poledne, dnes je úterý 5.3.2024
svátek slaví Kazimír,
zítra Miroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 kapelaHudební klub Apollo 13 se o otřásal v základech, když se na pódiu objevily kapely SPOKEN, INHALE EXHALE, RIGHTEOUS VENDETTA a SACRETY. Prostějovský klub byl jedinou zastávkou jmenovaných kapel v České republice na jejich evropském turné.

Páteční noc předminulého týdne patřila v hudebním klubu Apollo 13 fanouškům hard rock a hardcore hudby. Šlo o jedinou zastávku Rock Your Sock Off turné, kterého se účastní kapely z Německa a Spojených států. Své kolegy přijela podpořit i česká kapela Bullfrog, která se postarala o skvělý začátek akce. Pak už ale pódium patřilo zahraniční kapelám. Společným jmenovatelem těchto kapel však není jen hard rock a hardcore hudba, ale i  křesťanství, ke kterému se členové jednotlivých kapel hlásí: „Křesťanství je nedílnou součástí naší hudby. Hudba je dar, který máme. Díky ní můžeme sdílet náš pohled na svět,“ uvedl člen kapely Spoken (USA), Oliver Crumpton.

„Ano, křesťanská víra se promítá do textů našich písní, ale nikoho tím nechceme nutit k tomu, aby začal věřit. Naše písně jsou o našem životním postoji a zejména o protestu proti stávajícímu politickému systému,“ upřesnil zpěvák německé skupiny Sacrety, Fabian Häckel. „Chceme jen připomenout, že Kristus na kříži není jen dekorace,“ dodal frontman skupiny Righteous Vendetta (USA). Přestože naprostá většina účinkujících členů zahraničních kapel nikdy v České republice nebyla, byli s atmosférou a prostějovským publikem velmi spokojeni. A není se čemu divit. Téměř zcela zaplněný klub se kapelám za výjimečný výkon odměnil záviděníhodnou rockovou atmosférou a uznalým potleskem.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...